• ALEXANDRITE LAZER NEDIR?

Alexandrite lazer nedir?

755 nm Alexandrite lazer koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantre olduğundan cildin zarar görmesi engellenir.

Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.Lazer sistemleri içerisinde (Alexandrite,diode,ndyag) 755 nm Alexandrite melanin tarafından en iyi emilen lazer olduğu için ,Alexandrite lazer sistemiyle lazer epilasyonda herzaman daha başarılı sonuçlar alındığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Alexandrite Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyon yapılacak alan traş makinası ya da jilet ile cımbız tutacak şekilde kısaltılır. Kullanıcı ve uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Sonra kullanıcı el aleti yardımı ile lazer uygulamasına başlar.

Lazer makinası içinde oluşan lazer ışığı el aleti ile cilde ulaştırılır. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar. Bu lazer atışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Bu sayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleri yeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder.

 Lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün bir kısmı vücut bölgesine göre değişmekle birlikte dinlenme zamanındadır. Lazer epilasyon seansı sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etki edebilmektedir.

Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmemektedir ya da çok az etkilenmektedir. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalar yapılmak zorundadır. Ana seans aralarında 15-20. günlerde rötuş seansı yapılmalıdır. Çoğunlukla 1-2 ay arayla yapılan ortalama 6 uygulama sonuç için yeterlidir.

 

Alexandrite lazer bana uygun mu? 

Eski teknoloji Alexandrite lazerlerin kullanım alanları çok kısıtlı olmasından dolayı her cilt ve kıl tiplerinde kullanılmamaktaydı. Fakat son teknoloji alexandrite lazerler (Duetto MT) çok koyu cilt tipleri hariç bütün cilt tiplerinde kullanılmaktadır. Kıl köklerinde melanin olduğu sürece Alexandrite lazer epilasyonda öteki lazerlere nazaran çok daha başarılıdır.Lazer epilasyon yaptırmadan önce yetkili kişiye danışıp kıl tipinizin analizinin yapılması ,kullanacak dozun profesyonel kişiler tarafından belirlenmesi gerekmektedir.

Alexandrite lazer özellikleri nelerdir?
 
Alexandrite lazerler bütün lazerlerin genel teknik özelliklerine sahiptir . Lazer aletinin içindeki  lambada lazer enerjisi üretilir . Bu teknolojiye flash lamb teknolojisi denmektedir . Üretilen lazer enerjisi bazı ayna düzenekleriyle toplanır .Aynalar yardımıyla bir araya toplanan lazer ışınları fiber kablo ismi verilen özel bir kablo ile başlığa aktarılır . Bu başlık ile kullanıcı lazer ışınlarını istediği yere istediği gibi hızda atış yapabilir.
 
Alexandrite lazerde en önemli faktör Enerji ve Milisaniye değerleridir.Enerji lazer şiddetinin cilde hangi dozda verileceğini ayarlamak için kullanılır,Milisaniye ise cilde  verilen enerji değerinin ciltte ne kadar kalması gerektiğini ayarlayan en önemli faktörlerdendir.Bunların yanısıra işlemlerdeki süreyi kısaltmak için spot genişliğinin büyük olması gerekmektedir.
 
Alexandrite lazer uygulaması nasıl yapılır? İşlemleri nelerdir?
 
Lazer epilasyon yapılacak alan traş makinası ya da jilet ile cımbız tutacak şekilde kısaltılır. Kullanıcı ve uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Sonra kullanıcı el aleti yardımı ile lazer uygulamasına başlar. Lazer makinası içinde oluşan lazer ışığı el aleti ile cilde ulaştırılır. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar. Bu lazer atışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Bu sayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleri yeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder. 
 
Lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün bir kısmı vücut bölgesine göre değişmekle birlikte dinlenme zamanındadır. Lazer epilasyon seansı sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etki edebilmektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmemektedir ya da çok az etkilenmektedir. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalar yapılmak zorundadır. Ana seans aralarında 15-20. günlerde rötuş seansı yapılmalıdır. Çoğunlukla 1-2 ay arayla yapılan ortalama 6 uygulama sonuç için yeterlidir.
 

IPL + Alexandrite tek bir cihazda! Domino Alexandrite Lazer

 
Domino Cihazı
 
Domino IPL + Alexandrite Cihazı Özellikleri
Ad Özellik
Dalgaboyu 755nm Alexandrite Lazer ile en başarılı epilasyon uygulamaları.
Spotsize 14, 16 ve 18 mm lik spot başlıkları ile en geniş alan taraması; maximum hız.
Garanti 1.000.000 atış garantisi ve ile minumum sarf maliyeti.
Soğutucu Zimmer Cryo 6 hava soğutma sistemi ile maximum hasta güvenliği ve konforu.
Başlıklar Eklenebilir IPL ve Erbium Yag lazer teknolojileri ile multi uygulamalar.
Değerler Tek tek değiştirilebilir Ms ve Joule değerleri ile kişiye özel parametre seçenekleri.
Ekran Dokunmatik ekran ile kullanım kolaylığı.
Kalibre Otomatik kalibrasyon ile sorunsuz ve hızlı çalışabilme.
Servis Türkiyedeki en geniş ve kapsamlı teknik servis ağı.
Bonuslar 4 Yıl boyunca ücretsiz Chamber ile minumum sarf maximum kazanç sunan tek cihaz!
   

 

Domino IPL + Alexandrite Lazer Teknik Özellikleri
Lazer Alexandrite
Dalga boyu(nm) 755
Dalga genişliği(ms) 100
Tekrar hızı(Hz) 1,5
Spot büyüklüğü(mm) 14,16,18
Enerji(J/cm2) 650
Elektrik gereksinimi 220 - 230 V AC; 16 A; 50-60 Kg
Boyut ve ağırlık 900(W) x 480 (L) x 930 (H) mm3 ; 85-90 Kg

Duetto Alexandrite + Nd:YAG

 

Nd:YAG + Alexandrite tek bir cihazda!
 
Duetto Cihazı
Duetto Alexandrite + Nd:YAG Cihazı Özellikleri
Ad Özellik
Dalgaboyu 755nm + 1064nm Mix atım teknolojisi ile kişiye özel uygulamalar.
Spotsize 2 - 3 - 4 - 5 - 8 - 10 - 12 - 14 - 16 mm ‘lik başlıklar.
Soğutucu Zimmer Cryo 6 hava soğutma sistemi ile maximum hasta güvenliği ve konforu.
Başlıklar Eklenebilir IPL ve Erbium Yag lazer teknolojileri ile multi uygulamalar.
Değerler Tek tek değiştirilebilir Ms ve Joule değerleri ile kişiye özel parametre seçenekleri.
Ekran Dokunmatik ekran ile kullanım kolaylığı.
Kalibre Otomatik kalibrasyon (realtime calibration) ile sorunsuz ve hızlı çalışabilme.
Servis Türkiyedeki en geniş ve kapsamlı teknik servis ağı.
Bonuslar 4 Yıl boyunca ücretsiz Chamber ile minumum sarf maximum kazanç sunan tek cihaz!
   

Duetto Alexandrite + Nd:YAG Lazer Teknik Özellikleri
Lazer   Alexandrite Nd:YAG Alexandrite + Nd:YAG
Dalga boyu (nm) 755      
Dalga geniş (ms) 100      
Tekrar hızı (Hz) 2      
Spot size (mm) 16 12 8 16
Enerji (J/cm2) 22 @ 14mm 400 @ 4mm 30 @5 mm 37 @14mm
Elektrik Gereksinimi 220 - 230 V AC; 16 A; 50-60 Kg
Boyut ve ağırlık 900(W) x 480 (L) x 930 (H) mm3 ; 85-90 Kg

 

http://www.alexandrite.com.tr/

Alexandrite Lazer Türkiye bilgi hattı | + 90 (216) 680 32 32 | www.alexandrite.com.tr/

Okunma: 96,313
Veteknoloji
Veteknoloji (Yazar)

Veteknoloji.com Teknoloji ve Bilim Haberleri Yazarı