“Kadın için Teknoloji” eğitimleri

2011-01-04 13:33:28 - 4,195 kez okundu “Kadın için Teknoloji” eğitimleri

Teknosa “Kadın için Teknoloji” eğitimlerini sürekli hale getiriyor.

Teknosa’nın bugüne kadar  Türkiye’nin 23 ilinde gerçekleştirdiği “Kadın için Teknoloji” eğitimleri  kalıcı bir sınıf daha kazandı. Ücretsiz eğitimler, Trabzon’dan sonra aralıksız olarak, İstanbul Cevahir mağazasında kurulan sabit eğitim sınıfında da verilecek.

Teknosa tarafından 2007 yılından bu yana gerçekleştirilen “Kadın için Teknoloji” projesi kapsamında, İstanbul Cevahir Teknosa mağazasında kurulan 20 kişilik sınıfta sürekli eğitimlere başlandı. 2008 yılında Trabzon’da ilk sabit sınıfını açan Teknosa İstanbul’dan sonra Adana’da sürekli eğitim programını başlatacak.

Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa, “Kadın İçin Teknoloji” projesi kapsamında tüm Türkiye’de kadınları teknoloji ile tanıştırmaya devam ediyor. 2007 yılında başlayan ve bugüne kadar ülkemizin farklı bölgelerinde 6 binin üzerinde kadını teknoloji ile tanıştıran “Kadın için Teknoloji” eğitimleri, İstanbul Şişli Cevahir Alışveriş Merkezi Teknosa Exxtra mağazasındaki sabit eğitim sınıfında sürekli olacak şekilde başladı.

Teknosa ücretsiz bilgisayar eğitimi projesi ile bugüne kadar İstanbul, İzmir ve Ankara’nın yanı sıra Şanlıurfa, Trabzon, Van, Kars, Denizli, Nevşehir, Gaziantep, Muş gibi illerde de binlerce kadını bilgisayarla tanıştırarak onların kültürel ve sosyal yaşamlarına teknoloji ile katkıda bulunmayı başardı. Projeye dahil olan kadınlar, konusunda uzman eğitmenlerden temel bilgisayar uygulamaları, İnternet ve e-posta kullanımı gibi pek çok konuda ücretsiz eğitim alma fırsatı yakalıyor.  

Teknosa Trabzon ve İstanbul’daki kalıcı sınıfların ardından eğitimleri, Adana başta olmak üzere diğer illerde de sürekli hale getirmek için çalışmalarını başlattı. Şirket bu sayede eğitim alan kadınların sayısını artırmayı hedefliyor.

Habitat için Gençlik Derneği ve UNDP’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Kadın için Teknoloji eğitimlerinden yararlanmak isteyenler 444 55 99 numaralı Teknosa Asist Merkezi’nden 8’i tuşlayarak detaylı bilgi alabiliyor.

Kaynak: VeTeknoloji | Bu orjinal içerik Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 tarafından lisanslanmıştır.
  Yazar:

  comments powered by Disqus

  İlginizi Çekebilir

  1. 1Yeni Kimliklerin Ücreti Ne Kadar Olacak
  2. 2Google Hacker'ların Saldırısına Uğradı
  3. 3Google En Büyük Rakibini Açıkladı
  4. Facebook Sayfamızı Beğenin
   Kapat