• Avea'dan interaktif şifre kolaylığı

Yeni interaktif şifre uygulaması, Avea abonelerine güvenlik aşamasından geçerek yapılabilen birçok işlemi yüzde 60 daha hızlı gerçekleştirme olanağını sağlıyor.

Avea, faturalı ve faturasız hat sahibi abonelerine interaktif şifreleriyle, birçok işlemi Avea müşteri hizmetlerinden ve diğer kanallardan doğrulayarak yüzde 60 daha kısa sürede ve güvenli bir ortamda gerçekleştirme olanağını yaratıyor.

Ayrıntılı fatura talebi, uluslararası dolaşıma açma, tarife değişikliği, numara gizleme, adres değişikliği, yönlendirme gibi güvenlik aşamasından geçerek yapılabilen birçok işlem, artık abonelerin kendi belirledikleri interaktif şifre ile rahatlıkla yapılabiliyor.

Avea web sayfası, kısa mesaj (SMS) veya Avea müşteri hizmetlerinden (444 1 500) alınabilen interaktif şifreye ulaşmak için;

 • SMS yolu ile; 9244'e <KAYIT kullanıcı adı> şeklinde SMS gönderilebilir,
 • www.avea.com.tr’den “Online İşlemler” menüsünden kayıt işlemi yapılabilir,
 • USSD’den: *100#’de İşlemler menüsünden kullanıcı adı girilerek işlem gerçekleştirilebilir,
 • 444 1 500 Avea Müşteri Hizmetleri aranarak, sesli yanıt sisteminde (IVR) Interaktif Hizmet şifresi için 7 tuşlanabilir
 • 444 1 500 Avea Müşteri Hizmetlerinden müşteri temsilcisi aracılığı ile interaktif şifre temin edilebilir.

Yasal Uyarı!: Veteknoloji.com yazıları telif hakkı ile korunmaktadır kaynak gösterilip bağlantı verilerek (link) veya izin alınarak yayınlanabilir.

İnternet Okunma: 21,648 Tarih: 2007-04-28 03:00:00

Veteknoloji
Veteknoloji (Yazar)

Veteknoloji.com Teknoloji ve Bilim Haberleri Yazarı

10 Yorum Gösteriliyor
 • çiğdem karadağ - 4 ay önce

  avea müşterisimyim, telefonla müşteri hızmetlerine ulaşamıyorum sürekli tüşlama ve telesekreter çıkıyor karşıma faturam çok fazla geliyor hattımı iptal etirmek istiyorum veya uygun bir tarife ye geçmek istiyorum. gereğini arz ederim.

 • İLHAN TAĞRAF - 1 yıl önce

  Adalet Bakanlığı personeliyim, kendime ait 3 tane Avea hattım var, ancak böyle giderse hatlarımı değiştireceğim, 1-Müşteri hizmetleri arandığında ücret kesiliyor 2-150 yazıp 1100'a gönderdiğimde herhangi bir işlem yapılmıyor 3-Ayrıca jet şifremi alamıyorum Bu ihtiyaçlarıma cevap verilmediği takdirde Türkcel yada Vodafona geçmeyi düşünüyorum

Yorum Yaz

ETKILESIM
comments powered by Disqus