2025'e Kadar Akıllı Telefon Gelirlerinin Çoğunluğu 5G Cihazlardan Gelecek

2025'e Kadar Akıllı Telefon Gelirlerinin Çoğunluğu 5G Cihazlardan Gelecek
5G, birçok yönden, pek çok insanın hakkında konuşmaktan gerçekten heyecan duyduğu bir sonraki büyük şey, o kadar ki, 5G telefonları kavramı, halkın...

5G, birçok yönden, pek çok insanın hakkında konuşmaktan gerçekten heyecan duyduğu bir sonraki büyük şey, o kadar ki, 5G telefonları kavramı, halkın bilincinde gerçekten yaygın hale geldi. Bununla birlikte, 5G'nin her şey düşünüldüğünde ve dikkate alındığında böyle bir şeyi uygulanabilir kılmak için yeterince yaygın olmaması nedeniyle, bugünlerde telefonların büyük çoğunluğunun 5G uyumlu olmadığını belirtmek önemlidir.

JuniperResearch tarafından yakın zamanda yapılan bir analize göre, pazar penetrasyonu 2025'te zirve yapacak gibi görünüyor. Bu, 5G telefonlardan elde edilen toplam gelirin yaklaşık 337 milyar dolara yükselmesiyle sonuçlanacak, bu da bu telefonların 108 milyar dolarından üç katından fazla. telefon türleri şu anda alıyor. İlginç olan şu ki, bu rapora göre telefonlar da görünüşe göre çok daha ucuz olacak, 5G telefonlar giderek daha düşük seviyeli tekliflerle gelişmekte olan pazarları hedefliyor. Veriler ayrıca toplam 5G bağlantı sayısının 2026 yılına kadar 3,2 milyara ulaşacağını gösterirken; 2021'de 310 milyon.

Android telefonlar açıkça bu konuda büyük bir ilerleme itici gücü olacak. Android telefonların ortalama olarak iPhone'lardan %65 daha ucuz olacağı tahmin ediliyor ki bu da söz konusu gelişmekte olan pazarlarda bu şirketler için birçok fırsat yaratacak. Hindistan ve Pakistan gibi pazarlarda hızla teknolojik olarak yetenekli ve gelişmiş olmaya başlayan yüz milyonlarca tüketici var ve bu, sektörün gelecekteki büyümesinin de bu alanlardan geleceği anlamına geliyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketi Xiaomi (Çinli bir şirket) olduğundan, bu, bu coğrafi bölgelerde endüstrinin büyümesini daha da kolaylaştıracaktır. Bunun Amerika'nın sayısız endüstri üzerindeki daha önce sorgulanmayan kontrolünü nasıl etkilediğini görmek ilginç olacak, çünkü bu kontrol mevcut on yılda azalabilir.

Son Haberler