Adobe Premiere ve Photoshop Elements 2022'yi Piyasaya Sürüyor

Adobe Premiere ve Photoshop Elements 2022'yi Piyasaya Sürüyor
Adobe, fotoğraflarını ve videolarını basit düzenleme araçlarıyla geliştirmek isteyen daha sıradan kullanıcılara yönelik, şirketin uygun fiyatlı fotoğraf...

Adobe, fotoğraflarını ve videolarını basit düzenleme araçlarıyla geliştirmek isteyen daha sıradan kullanıcılara yönelik, şirketin uygun fiyatlı fotoğraf ve video düzenleme yazılımı olan Photoshop Elements ve Premiere Elements'in yeni sürümlerini yayınladı.

Adobe, Photoshop Elements 2022 için bir fotoğrafı sanat eserine dönüştüren Adobe Sensei destekli bir özellik sunuyor. Kullanıcılar, tek tıklamalı bir filtreyle, ünlü sanat eserlerinden veya popüler sanat stillerinden ilham alan efektleri fotoğraflarına uygulayabilir ve ardından sonucu ayarlayabilir.

Adobe, hareketli çerçevelerle birlikte fotoğraflara eklenebilecek kar taneleri veya parıltılar gibi hareketli katmanlar ekliyor. Bunlar MP4 olarak kaydedilebilir ve sosyal medya ağlarında video olarak paylaşılabilir.

Bir çarpıtma aracıyla, fotoğraflar bir nesnenin içine veya çevresine sığacak şekilde otomatik olarak çarpıtılabilir. Örneğin bir fotoğraf, eğlenceli ikili fotoğraf fırsatları için bir görüntüde bir kahve fincanının etrafına sarılabilir veya güneş gözlüğü çerçevelerine yerleştirilebilir.

Kullanıcıları fotoğraflarında yapılabilecek farklı düzenlemelerde yönlendiren bir özellik olan Kılavuzlu Düzenlemeler, her yıl güncellemeler alır. Adobe, 2022 güncellemesi için evcil hayvan fotoğraflarını iyileştirmek ve fotoğraf arka planlarını genişletmek için Kılavuzlu Düzenlemeler ekliyor.

Photoshop Elements 2022'deki diğer özellikler arasında animasyonlu slayt gösterisi şablonları, otomatik yazılım güncellemeleri, gezinmeyi kolaylaştıran yenilenmiş bir tasarım ve düzenleyicide GIF oynatma desteği bulunur.

Adobe, Premiere Elements 2022 için, videonun en önemli öğelerini önde ve merkezde tutarken videoları sosyal medya için yeniden boyutlandıran yeni bir özellik ekledi. Adobe, bir çocuğun doğum günü partisi veya bir spor etkinliği gibi hareketli klipler için ideal olduğunu söylüyor. Yatay olmayan videolar için hareketli başlıklar, örtüler ve arka planlar da mevcuttur.

Premiere Elements 2022, uçuşan kelebekler gibi animasyonlu kaplamalar eklemek ve videolardaki gölgeleri ve vurguları ayarlamak için yeni Kılavuzlu Düzenlemeler içerir.

Photoshop Elements 2022 gibi Premiere Elements 2022 de Düzenleyici'de yenilenmiş bir görünüm, otomatik yazılım güncellemeleri, yeni animasyonlu slayt gösterisi şablonları ve GIF oynatma özelliği kazandı ve ayrıca sıkıştırma ekleyen bir kaydırıcıyla dosya boyutunu küçültmek daha kolay.

Photoshop Elements ve Premiere Elements'teki yenilikler hakkında daha fazla bilgi için Adobe'nin web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Son Haberler