Alfa Romeo, 2024'te Bir Modelini Elektrikli Olarak Piyasaya Sürecek

Alfa Romeo, 2024'te Bir Modelini Elektrikli Olarak Piyasaya Sürecek
İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, dört kapılı Giulia sedanının tamamen elektrikli bir versiyonunu üzerinde çalışıyor. Şirketin CEO'su Jean-Philippe...

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, dört kapılı Giulia sedanının tamamen elektrikli bir versiyonunu üzerinde çalışıyor. Şirketin CEO'su Jean-Philippe Imparato, Auto Express ile yaptığı röportajda, Alfa Romeo'nun EV'yi 2024'te piyasaya süreceğini söyledi. Ek olarak, otomobilin ana şirketi Stellantis'in STLA Large platformu üzerine inşa edileceğini açıkladı.

Holding, geçtiğimiz yaz mimariyi duyurdu. O zaman, araçlarının sıfırdan 60'a iki saniye gibi kısa bir sürede gitmesine izin vereceğini ve 500 mile kadar potansiyel bir menzile izin vereceğini söyledi. Stellantis şemsiyesi altındaki diğer otomobil üreticilerinden biri olan Dodge, platformu 2024'te piyasaya sürmeyi planladığı tamamen elektrikli kaslı otomobilde kullanacak. Alfa Romeo, Giulia'nın bir Quadrifoglio varyantı da sunabilir, ancak Imparato bunun, bunun, hangi modelin kullanılacağına bağlı olarak değişeceğini söyledi. takma adla ilişkilendirilen türde bir performans elde edebilir.

Guilia, Alfa Romeo'nun on yılın ikinci yarısı için planladığı EV'lere yönelik daha kapsamlı bir girişimin bir parçası. Auto Express'e konuşan Imparato, "İlk tam elektrikli araç 2024'te gelecek ve 2025, 2026'da büyük bir lansman göreceğiz ve Alfa Romeo'yu 2027'de tam bir BEV olarak göreceğiz. Bu onaylandı ve finanse edildi." 2027 yılına kadar tamamen elektrikli hale gelebilirse, Alfa Romeo bunu yapan ilk Stellantis markası olacak.

Son Haberler