AMD Radeon 21.8.1 Sürücüsü Yayınlandı; Yeni RX 6600 XT Desteği Geldi

AMD Radeon 21.8.1 Sürücüsü Yayınlandı; Yeni RX 6600 XT Desteği Geldi
AMD, en yeni Radeon grafik kartı olan RX 6600 XT'yi bugun piyasaya sürecek ve buna uygun olarak şimdi bir grafik sürücüsü var.Radeon Software Adrenalin 21.8.1...

AMD, en yeni Radeon grafik kartı olan RX 6600 XT'yi bugun piyasaya sürecek ve buna uygun olarak şimdi bir grafik sürücüsü var.

Radeon Software Adrenalin 21.8.1 sürücüsü olarak adlandırılan sürüm, neredeyse yalnızca 1080p oyun oynamayı hedefleyen ve RX 5700 XT'nin halefi olarak gelen bu yeni GPU'ya odaklanıyor. Grafik kartı 379 dolardan geliyor.

Sabit sorunlar bölümünde, bu sefer yalnızca tek bir giriş var ve FrameView (gerçek zamanlı GPU verilerini ölçmek için bir uygulama) atmosferik korku oyununun yanında çalışırken The Medium'daki bir kilitlenme düzeltildi.

Bilinen sorunlar listesi, AMD'nin birkaç hafta önceki son sürücüsünden bu yana değişmedi:

 • En son Radeon™ grafik sürücüsüne yükseltme yapmak, Ryzen™ Master'daki otomatik güncelleme özelliğinin çalışmayı durdurmasına neden olabilir. Geçici bir çözüm, Ryzen™ Master'ı manuel olarak güncellemektir.
 • Kullanıcılar DirectX® 12 kullanarak Control™ oynarken, Radeon™ RX 6600 XT gibi bazı AMD Graphics ürünlerinde bozuk ışık ışınları gözlemleyebilir.
 • Radeon™ RX 500 Series Graphics gibi bazı AMD Graphics ürünlerinde aynı anda oyun oynarken ve video akışı sırasında sürücü zaman aşımları yaşanabilir.
 • Kullanıcılar, Radeon™ RX 6800XT gibi bazı AMD Graphics ürünlerinde H265/HEVC codec bileşeninde kayıt yaparken Open Broadcaster Software™ üzerinde bir kayıt oturumunu sonlandırmada zorluk yaşayabilirler.

  AMD Radeon™ Yazılımı, PlayerUnknown's Battlegrounds™ gibi bazı DirectX® 11 oyunlarını genişletilmiş modda bağlı birden fazla ekranla oynarken çökebilir veya yanıt vermeyebilir.

 • Horizon Zero Dawn™'ı uzun süre oynamak, Radeon™ RX 6700 XT gibi bazı AMD Graphics ürünlerinde sürücü zaman aşımına veya oyunun çökmesine neden olabilir.
 • Gelişmiş Senkronizasyon, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah ekranın oluşmasına neden olabilir. Gelişmiş Senkronizasyon etkinken sorun yaşayan tüm kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.
 • Çözünürlük/yenileme oranlarında büyük farklılıklar olan iki ekranı birbirine bağlamak, Radeon RX Vega serisi grafik ürünlerinde titremeye neden olabilir.
 • Radeon performans ölçümleri ve günlük kaydı özellikleri, aralıklı olarak aşırı yüksek ve yanlış bellek saat değerleri bildirebilir.

Windows Bilinen Sorunlar için AMD Link

 • Bir İnternet bağlantısı aracılığıyla belirli yapılandırmalarda HEVC ile akış sırasında aralıklı gri çerçeve bozulması gözlemlenebilir. Bunun yerine AVC kodlama ayarını kullanmak geçici bir çözümdür.

Radeon Software Adrenalin 21.8.1 sürücüsü artık Windows'ta Radeon Software uygulamasının isteğe bağlı bölümünde indirilebilir. Bağımsız indirme bağlantıları, AMD'nin resmi sürüm notlarında burada bulunabilir.

Son Haberler