Android 12 İle Beraber Fotoğraf Paylaşımı Basit Hale Geliyor

Android 12 İle Beraber Fotoğraf Paylaşımı Basit Hale Geliyor
Google şimdi Pixel cep telefonunun en üstün özelliklerinden birini yükseltmek için çalışıyor. Android 12, App Switcher'da resimlerin hızlı paylaşımının...

Google şimdi Pixel cep telefonunun en üstün özelliklerinden birini yükseltmek için çalışıyor. Android 12, App Switcher'da resimlerin hızlı paylaşımının erişilebilirliğini de ortaya çıkardı. Pekala, Pixel telefon kullanıcıları, Genel Bakış'tan veya Uygulama değiştiricinin ekranından tam fotoğrafları veya metni seçme seçeneğini zaten biliyorlar, aynı zamanda kullanıcıların bu görüntüyü kaydetmesine veya başkalarına göndermesine de izin veriyor. Görüntüyü bir GIF'den bile indirebilirsiniz.

Bu özellik birkaç yıl önce tanıtıldı ve bu, fotoğraf ve metinlerin paylaşılmasına veya kaydedilmesine izin vermeyen uygulamalar için de iyi çalışıyor. Örneğin Facebook'a ait Instagram'dan bahsedecek olursak, bu uygulama bu platformda her gün gördüğümüz heyecan verici görüntüleri kaydetmeye veya başkalarıyla paylaşmaya izin vermiyor. Kullanıcılar Instagram'da App Switcher'a gidebilir ve seçim seçeneğine tıklayabilir. Artık seçiminize göre herhangi bir şeyi seçebileceksiniz. Android 12 beta 4 sürümüne sahip Pixel telefonunuzu açtığınızda, resmin sol alt tarafında en son simgeyi göreceksiniz.

Bunun daha basit bir şekilde nasıl çalışacağını göstermek için Rita El Khoury tarafından birkaç ekran görüntüsü de paylaşıldı. Artık seçenekleri görmek için resme tıklamanıza gerek yok çünkü bu size daha fazla zaman kazandıracak. Şimdi sadece simgeye tıklamanız gerekiyor ve fotoğraf çıkacak ve biraz büyüyecek. Gönderme, Lens ve kaydetme gibi farklı türde seçenekler görebileceksiniz. Kişiler ayrıca ekranlarının alt tarafında, bu resimleri ailelerine veya Arkadaş. Ayrıca üç noktalı “Diğer” seçeneğine de dokunabilirsiniz, ancak bu, araç çubuğu paylaşım tuşu gibi paylaşım sayfasını açacaktır.

Bu çok büyük bir gelişme olmasa da, resim paylaşımını daha basit ve kolay keşfedilebilir hale getirdi. Bu iyileştirmeleri inşa edilen ahırda da görme şansınız var.

Son Haberler