Android 12, Kullanıcılar ve Yöneticiler İçin İş Ortamlarında Uygulanacak Bir Çok Yenilik Ekliyor

Android 12, Kullanıcılar ve Yöneticiler İçin İş Ortamlarında Uygulanacak Bir Çok Yenilik Ekliyor
Android 12 çok yakında açık kaynak olacak ve Google kısa süre önce son kullanıcılar ve kurumsal yöneticiler için işletim sistemindeki yenilikler hakkında...

Android 12 çok yakında açık kaynak olacak ve Google kısa süre önce son kullanıcılar ve kurumsal yöneticiler için işletim sistemindeki yenilikler hakkında bir blog yazısı yayınladı.

Özetle, son kullanıcılar gizliliklerini ve çevrimiçi parmak izlerini biraz daha etkili bir şekilde kontrol edebilecekleri bir dizi yeni özellik elde ediyor. Kurumsal yöneticiler ise kurumsal verileri korumak için uygulanabilecek güvenlik önlemlerine erişir. Güvenliğin bugün çevrimiçi dünyanın bu kadar önemli bir parçası olması ve neredeyse her gün kimlik avı saldırılarını ve bilgisayar korsanlarını vurgulayan haber makaleleri ile, işletim sisteminin neden genel Android bağımlı kalabalık arasında son derece popüler hale geldiğini görmek kolay. Apple, İzleme/Şeffaflık ile bir dizi güvenlik özelliği ekledi. Android'in bir oyunu savaş alanına da getirmesinin zamanı geldi.

BT yöneticilerinin yararlanabileceği bir özellik, 5G verilerinin dilimlenmesine ve ardından tam olarak yönetilen bir cihazdaki tüm uygulamalar arasında eşit olarak dağıtılmasına olanak tanır. Bu özellik İş Profili uygulamalarıyla sınırlandırılabileceğinden ve onlara daha fazla bant genişliği sağladığından, yöneticilerin verilerin nasıl kullanıldığı ve dağıtıldığı konusunda genel olarak daha büyük bir kontrolü vardır. Bu, daha verimli bir işyeri sistemine yol açabilir.

Yöneticiler ayrıca Android cihazlarda USB C bağlantı noktası işlevselliğini sınırlayabilir. Genellikle şarj için kullanılsalar da, USB C kabloları veri bankalarına da bağlanabilir ve bu da hassas bilgilerin çalınmasına veya işyeri cihazlarına böceklerin yerleştirilmesine neden olabilir. Bu yeni özellikle, USB C cihazlarının yalnızca bir şarj şekli olarak kabloyu kullanmakla sınırlandırılması ve başka hiçbir şey yapılmaması, bu tür gizli saldırıların gerçekleştirilmesini zorlaştırıyor.

Cihazların klavyeleri de varsayılan ayarlarla sınırlı olabilir. Bunun anlamı, cep telefonunun yerleşik klavyesini nasıl kullandıklarına bağlı olarak çalışanlardan önemli bilgiler toplamanın zor olacağıdır. Klavyeler, bir veri sifonlama biçimi olarak kullanılabilir ve Android cihazlarda, aksesuar klavyeler ve uygulamalar kullanılarak gereksiz bilgilerin kullanılmamasını sağlamak için yerleşik uyarılar bile bulunur.

Kullanıcı tarafında, işyeri cihazları artık IMEI, MEID veya herhangi bir seri numarasını yöneticiye bildirmeyecek. Bu şekilde, çalışan mahremiyetine saygı duyulabilir, bu şu anda özellikle alakalı görünmeyen, ancak bir şirketi geride bırakırken sahip olunması gereken çok faydalı ve rahatlatıcı bir özellik haline gelen bir şeydir. Hiç kimse, iyi ve kötü çalışmalarının bütün bir kaydını, bir daha asla konuşmayacakları insanların elinde istemez.

Son Haberler