Android 12'deki "Kritik" güvenlik açığı kapatıldı

Android 12'deki "Kritik" güvenlik açığı kapatıldı
Android, Google'dan genellikle her ayın ilk Pazartesi günü gelen aylık güvenlik güncellemelerini aldı. Şubat güvenlik yaması desteklenen tüm Google Pixel telefonları için dağıtılmaya başladı. Ayrıca önümüzdeki haftalarda ve aylarda üçüncü taraf telefonlarda ve tabletlerde görünmeye başlayacak.

Google, Android 12'de dolandırıcıların kullanıcı etkileşimi olmadan hedef noktaya erişmesine izin verebilecek kritik bir güvenlik açığını düzeltti. Şirket, Şubat 2022 Android Güvenlik Bülteni'nde, CVE-2021-39675 olarak işaretlenen kusurun "Sistem bileşeninde ek yürütme ayrıcalığına gerek kalmadan ayrıcalıkların uzaktan yükseltilmesine yol açabilecek kritik bir güvenlik açığı" olduğunu söylüyor. Yama, Şubat Güvenlik Güncellemesi ile birlikte geliyor.

Apple'ın yamaları kontrol ettiği, tamamen merkezi bir işletim sistemi olan iOS'undan farklı olarak, çoğu Android üreticisinin kendi işletim sistemi alt markası bulunuyor ve bu da her üreticinin cihazları için güncellemeleri aynı anda yayınlayamaması anlamına geliyor. Google'ın Android'i geliştirdiği göz önüne alındığında, Google yapımı telefonlar (Pixel 6 gibi) bu yamayı ilk alanlar arasında oluyor.

CHIP

Son Haberler