Android Uygulaması İçin Windows Alt Sistemi, Xbox Desteğini Ortaya Koyuyor

Android Uygulaması İçin Windows Alt Sistemi, Xbox Desteğini Ortaya Koyuyor
Windows 11'in genel kullanılabilirliği hemen köşede, ancak birkaç gün önce öğrendiğimiz gibi, Microsoft'un işletim sistemini Haziran ayında duyurduğunda...

Windows 11'in genel kullanılabilirliği hemen köşede, ancak birkaç gün önce öğrendiğimiz gibi, Microsoft'un işletim sistemini Haziran ayında duyurduğunda yoğun bir şekilde lanse ettiği Android uygulama desteği ile birlikte gönderilmeyecek. Bununla birlikte, Microsoft Store'da Android için Windows Alt Sistemi için birkaç ilginç ayrıntıyı ortaya çıkaran yeni bir liste tespit edildi.

WalkingCat'in (@_h0x0d_ Twitter'da) fark ettiği gibi, Microsoft Store artık "Android için Windows Alt Sistemi" için özel bir sayfa içeriyor. İndirmesi ücretsiz olmasına rağmen, şu anda yalnızca Windows 11'i kurup açtığınızda boş bir pencere açmaktadır. Windows 10 cihazımızda yüklenmez bile.

Ancak, mağaza girişi birkaç ilginç ayrıntı içeriyor. Birincisi, minimum gereksinimler, şu anda Beta Kanalında sahip olduğumuzla aynı dal olan Windows 10 sürüm 22000.0 veya üstü olarak listelenmiştir. Daha da önemlisi, Xbox One'ı da desteklenen bir işletim sistemi olarak listeliyor, bu daha önce Microsoft tarafından ima edilmemiş bir şey. Desteklenen mimariler arasında ARM64 ve x64 bulunurken, gereken minimum RAM miktarı 8 GB'dir. Önerilen özellikler, 16 GB'a yükseltilmiş RAM gereksinimleri dışında aynıdır.

Mağaza girişi ayrıca, uygulamanın kullanıcılarının ekran görüntüsü almaması veya başka içerikleri sızdırmaması gerektiği konusunda uyarıyor - muhtemelen Microsoft çalışanları uygulamayı dahili olarak test etmek için bir tavsiye niteliğindedir.

Microsoft, Android uygulama desteği hakkında henüz daha fazla ayrıntı açıklamamış olsa da, Microsoft'un Amazon ile ortaklık kurduğunu ve Android uygulamalarını Microsoft Store altında sunulacak olan Amazon App Store üzerinden sunacağını biliyoruz. Yeni güncelleme ile kullanıcılar TikTok, Pinterest, Kindle ve daha fazlası gibi Android uygulamalarını indirip yükleyebilecekler. Ayrıca, bunlar, kullanıcıların onları görev çubuğuna sabitlemelerine, diğer uygulamalarla bağlantı kurmalarına, yeniden boyutlandırmalarına ve daha pek çok şeye olanak tanıyan Windows uygulamaları gibi davranacaktır.

Bununla birlikte, Microsoft Store listesinde bahsedilen ayrıntıların hiçbirinin - özellikle Xbox konsolları için desteğin - Redmond teknoloji devi tarafından onaylanmadığını ve bu nedenle zaman içinde değişme olasılığının yüksek olduğunu belirtmek önemlidir. Bu özelliklerin Windows 11'in 5 Ekim sürümünde mevcut olmayacağını zaten biliyoruz.

Son Haberler