Anketlere Göre iPhone Kullanıcılarının %44'ü iPhone 13'e Geçmek İstiyor

Anketlere Göre iPhone Kullanıcılarının %44'ü iPhone 13'e Geçmek İstiyor
SellCell tarafından yapılan yeni bir ankete göre, iPhone kullanıcılarının yüzde 44'ü bir iPhone 13 modeline geçme niyetinde ve 120 Hz yenileme hızına...

SellCell tarafından yapılan yeni bir ankete göre, iPhone kullanıcılarının yüzde 44'ü bir iPhone 13 modeline geçme niyetinde ve 120 Hz yenileme hızına sahip ekranlar en çok beklenen yeni özellik.

Bir ‌iPhone 13‌ modeline geçmeyi düşünen katılımcıların yüzde 44'ünün yüzde 38,2'si 6,1 inç ‌iPhone 13‌ modelini, yüzde 30,8'i 6,7 inç ‌iPhone 13‌ Pro Max'i ve yüzde 24'ü 6.1 inç modelini almayı planlıyor.

Çarpıcı bir şekilde, yanıt verenlerin yalnızca yüzde yedisi ‌iPhone 13‌ mini ile ilgileniyor. Apple'ın zayıf satışlar nedeniyle gelecek yıl 5.4 inçlik mini form faktör modelini durdurması bekleniyor.

Ankete katılanların yüzde 22'sine göre, müşterilerin ‌iPhone 13‌ serisinde en çok heyecanlandığı söylentili özellik, yüksek yenileme hızına sahip 120Hz ekran. Ankete katılanların yüzde 18,2'si ekran altı Touch ID'yi umuyor, ancak bunun 2023'e kadar yeni ‌iPhone‌ modellerine gelmesi beklenmediğinden hayal kırıklığına uğrayabilir. daha küçük bir çentik.

Yanıtlar ayrıca müşterilerin en az yeni renk seçenekleri, daha hızlı işlemci, ters kablosuz şarj ve Wi-Fi 6E bağlantısı için heyecanlandığını ve bu potansiyel özelliklerin anket yanıtlarının yüzde beşinden daha azında tercih edildiğini gösterdi.

Apple Watch Series 7 ve üçüncü nesil AirPod'lar gibi Apple'ın yakında piyasaya çıkacak diğer ürünlerinden bazıları, ankete katılanların pek ilgisini çekmedi. Katılımcıların yüzde 72,7'si Apple Watch Series 7'yi satın almakla ilgilenmediklerini ve yüzde 87,1'i üçüncü nesil “AirPods” satın almakla ilgilenmediklerini söyledi.

‌iPhone 13‌e yükseltme konusundaki yüksek ilgi düzeyine kıyasla, Apple Watch Series 7 ve üçüncü nesil ‌AirPods‌ potansiyel müşteriler için önemli ölçüde daha az cazip görünüyor.

SellCell'in bulguları, 28 Temmuz ile 6 Ağustos arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan 18 yaş ve üzeri 3.000'den fazla ‌iPhone‌ sahibinin anket yanıtlarına dayanıyordu.

Son Haberler