Anonim Sohbet Uygulaması Yik Yak Geri Döndü

Anonim Sohbet Uygulaması Yik Yak Geri Döndü
Anonim mesajlaşma uygulamaları 2010'ların ortalarında çok popülerdi. O zamanların en popülerlerinden Yik Yak, 2017'de kapandı ama şimdi geri döndü. Yeni...

Anonim mesajlaşma uygulamaları 2010'ların ortalarında çok popülerdi. O zamanların en popülerlerinden Yik Yak, 2017'de kapandı ama şimdi geri döndü. Yeni bir sürüm iOS App Store'a ulaştı.

Yik Yak, Mashable'ın belirttiği gibi şimdilik yalnızca ABD'de ve iPhone'da kullanılabiliyor, ancak yakında diğer bölgelere ve cihazlara da yayılacak. Daha önce olduğu gibi, sizi beş mil yarıçapındaki diğer insanlara bağlayan bir mesaj panosu uygulaması. Bununla birlikte, bu yerelleştirilmiş yön ve ayrıca kullanıcıların anonim olarak gönderi paylaşabilmeleri gerçeği, Yik Yak'a kolejlerde, liselerde ve başka yerlerde yaygın zorbalık ve taciz (ve hatta bomba tehditleri) raporlarına yol açtı.

Canlanan Yik Yak'ın geliştiricileri sorunun farkında görünüyor. Akıl sağlığı kaynakları ve güvende kalma konusunda rehberlikle birlikte, uygulamanın web sitesi kapsamlı "topluluk korkulukları" ortaya koyuyor.

Yik Yak, kullanıcıların kişisel bilgilerini paylaşmalarına veya herhangi bir zorbalık, taciz, bağnazlık veya tehditte bulunmalarına izin vermez. Kullanıcıların intiharı veya kendine zarar vermeyi teşvik etmesine veya teşvik etmesine de izin verilmez. "Aşırı abartılı şiddet içeren tasvirler", spam, sahte haberler, başkalarını seçimlerde oy kullanmaktan caydırmak ve trollük yapmak da yasak. Topluluk yönetimi, kırılması zor bir somun olmasına ve anonimlik, kuralların uygulanmasına fazladan bir engel eklese de, başlangıçta çok çeşitli zararlı içeriği yasaklamak olumlu bir harekettir.

2017'de Yik Yak kapandıktan sonra, kısmen kullanıcılarının çoğu Snapchat gibi diğer uygulamalara geçtiği için Square, uygulamanın fikri mülkiyetinin bir kısmını satın aldı ve birkaç mühendis tuttu. Yeni sürümün arkasında kimin olduğu henüz belli değil.

Yik Yak ve diğer anonim mesajlaşma uygulaması Secret kapalı mağaza olmasına rağmen, görüntü tabanlı Whisper 2012'den beri takılıp kalıyor. Bu, Whisper'ın açık olan bir veritabanında kullanıcı bilgilerini (tanımlanabilir konum verileri dahil) ifşa etmek gibi başa çıkması gereken kendi sorunları olmasına rağmen. herkese yıllardır.

Son Haberler