Apple, Android işletim Sisteminin iOS'tan 47 Kata Kadar Daha Fazla Virüs İçerdiğini İddia Ediyor

Apple, Android işletim Sisteminin iOS'tan 47 Kata Kadar Daha Fazla Virüs İçerdiğini İddia Ediyor
Çoğu özel şirketten ve hükümetten iOS'ta yandan yükleme seçeneğine izin verilmesi konusunda çok fazla baskı var, Apple son zamanlarda kötü amaçlı...

Çoğu özel şirketten ve hükümetten iOS'ta yandan yükleme seçeneğine izin verilmesi konusunda çok fazla baskı var, Apple son zamanlarda kötü amaçlı yazılımların teknoloji cihazlarını nasıl etkilediğinden ve kötü amaçlı yazılım oranının Apple'ınkinden 15 ila 47 kat daha fazla olduğundan bahsetti.

Mevcut mobil tehdit ortamı, Yaygın tüketici mobil kötü amaçlı yazılımlarının anlık görüntüsü, mobil kötü amaçlı yazılım saldırılarının teknoloji cihazlarına nasıl eriştiği, iOS ekosistemlerini açmanın riskleri, Güvenlik uzmanlarından rehberlik, yandan yüklemenin iOS üzerindeki etkisi, Sideloading ve iOS kullanıcıları, uygulamaları dağıtmak için sınırlı mekanizma Uygulama mağazasının dışındakilerin tümü, çoğu uygulama için bir güven kazanma ekosistemi oluşturma yandan yüklemeler hakkında bir inceleme başlıklı son ayrıntılı belgeye dahil edilmiştir.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, NIST, NORTEN, Avrupa Siber Güvenlik Ajansı ve daha birçok Apple'ın yardımıyla, veriler ve öneriler yoluyla yan yüklemeye karşı dava başlatıyor.

ABD, Avrupa ve diğer yerlerin yasalarına göre, Apple'ı iOS'ta yandan yüklemeye izin vermeye ikna etme görüşü. Ancak Apple geçtiğimiz günlerde App Store'un neden zararlı olduğuna dair sebeplerin sıralandığı yeni güvenlik raporunu insanlara tanıttı.

iOS cihazlarda yandan yüklemenin başlatılması, gizlilik yerleşimlerinde ve güvenliğinde sorunlara neden olacak ve Apple kullanıcılarını gizlilik konusunda zararlı risklerle karşı karşıya bırakacaktır.

Mobil kötü amaçlı yazılım tüketicileri, firmaları, yayıncıları ve geliştiricileri kötüye kullanıyor, şirketin Apple'dan başkası olmadığını söylüyor.

Apple, yan yüklemelerin yalnızca işleri daha basit hale getireceğinden ve muhtemelen yürütmesi çok pahalı olan saldırıları daha fazla gerçekleştirmek için düşük maliyetli hale getireceğinden şüpheleniyor.

Avrupa Komisyonu Üyesi Margrethe Vestager, Apple'ın rekabete aykırı davranışların üstesinden gelmek için güvenlik sorunu yaşamaması gerektiğini belirtti.

Apple, bir ekosistem geliştirme kararında zorlama nedeniyle, uygulamaları yandan yükleme konusunda hemfikir olmayan kullanıcıların da acı çekeceğini söyledi.

Apple kullanıcılarının da, kişinin mahremiyetine genişletilmiş erişim nedeniyle uygulama mağazalarını taklit edebilmesi gibi farklı şekillerde siber suçlular tarafından kandırılabileceğini belirten şirket, bu konuda endişelerini dile getirdi.

Apple'ın endişeleri bir dereceye kadar geçerli ancak aynı zamanda şirket, kullanıcıların talep sorunuyla karşı karşıya.

Son Haberler