Apple Bu Sefer Sınıfta Kaldı! iPad Air 5 Kullanıcıları Şok Oldu!

Apple Bu Sefer Sınıfta Kaldı! iPad Air 5 Kullanıcıları Şok Oldu!
Apple'ın 8 Mart'ta tanıttığı iPad Air 5 modeli merakla bekleniyordu. Müşteriler ise cihazın kalitesinden memnun değillerdi. 8 Mart'ta Apple, Peek Performance etkinliğinde iPad Air 5'i duyurdu. M1 çipinden güç alan bu cihaz, kullanıcılar tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. Ancak, alıcıların çoğu aynı soruna sahip olduğunu iddia ediyor…

iPad Air 5 gıcırtıları

Apple'ın en popüler tablet modellerinden biri olan iPad Air'in 5. modeli 18 Mart'ta piyasaya çıktı. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri'nde ürünü satın alan birçok müşteri para iadesi talep etti. Bunun ana nedeni, yapı kalitesinin öncekinden daha düşük olduğunu düşünmeleriydi. Özellikle Reddit'teki kullanıcıların şikayetleri, Apple'ın yeni iPad Air 5 modelinin alüminyum yüzeyinin iPad Air 4'ten önemli ölçüde daha ince olmasından kaynaklanıyor. Sonuç olarak, cihazı elinizde tutarken, pili neredeyse elinizde hissedebilirsiniz. Ayrıca ekrana yumuşak bir şekilde dokunduğunuzda veya cihazın çevresine dokunduğunuzda gıcırtıları duyabileceğiniz söyleniyor.

apple-8-mart-etkinlik-ozeti.jpg

Çoğu mavi iPad kullanıcıları şikayet etti

Konuyla ilgili Reddit'teki ilk gönderiyi yapan bir kullanıcı, "Bugün aldığım iki mavi iPad Air 2022 geldi. Şaşırdım. iPad 4'ün alüminyum arka yüzeyi benimkinden çok daha ince. Cihazı tuttuğunuzda, pili plakadan neredeyse hissedebilirsiniz. Tuttuğunuzda iki iPad de elinizde aynı hissi veriyor ve gıcırdıyor. Çok ses çıkarıyorlar. Bu problem iPad Air 4'ümde yoktu. İkisini de iade edeceğim. Fakat tek bana gelenler mi böyle emin değilim” dedi. Yüzlerce kişi bu paylaşım sonucunda benzer sorunları yaşadığını belirterek yanıt verdi. Şaşırtıcı bir şekilde, çoğu mavi iPad sipariş ettiğinden, sorunun kaynağının bu olup olmadığı konusunda ayrı bir tartışma yapıldı.

ipad-air-5-logo-degisikligi.webp

Apple ve Porsche bir proje üzerinde çalışıyordu

Porsche CEO'su Oliver Blume, geçtiğimiz günlerde şirketin yıllık sonuçlarına ilişkin bir açıklama sırasında Apple ile yeni projeler üzerinde anlaşmaya varmış olabileceklerini belirtti. Blume yaptığı konuşmada, "Biz zaten Apple CarPlay'e sahibiz ve bunu genişleteceğiz" diyerek, gelecekteki girişimleri tartışmak için henüz çok erken olduğunu da sözlerine ekledi. Apple'ın geliştirmekte olduğu Apple Car projesiyle yaşadığı sıkıntılar geçtiğimiz günlerde de gün yüzüne çıkmıştı.

Son Haberler