Apple Çıkaracağı Yeni iPad'iyle Beraber Satış Rekorları Kıracak! Fiyatı da Çok Uygun!

Apple Çıkaracağı Yeni iPad'iyle Beraber Satış Rekorları Kıracak! Fiyatı da Çok Uygun!
Apple, pandemiden sonra tablet ihtiyacının artmasıyla beraber önemli bir kazanç elde etti. Özellikle de bilgisayara nazaran çok daha kullanışlı ve avantajlı...

Apple, pandemiden sonra tablet ihtiyacının artmasıyla beraber önemli bir kazanç elde etti. Özellikle de bilgisayara nazaran çok daha kullanışlı ve avantajlı hale gelen tabletler büyük ilgi gördü. Apple, yıllardan beridir tabletlerle ilgili yaptığı çeşitli geliştirmeler ve yayınladığı cihazlarla dikkatleri üzerine çekmiş bir şirket. Haliyle bu konuda da ilk tercihlerden biri Apple'ın iPadleri oldu. Şirket, satışlarını senelik olarak %79 arttırdı. Bu artıştan sonra önemli bir gelişim gösteren şirketin verileri daha da artırması için yeni bir cihaz çıkaracağı öğrenildi. Çıkaracağı yeni iPad ile bazı kaynaklara göre milyonlarca satış yapacak. 2021 yılı bitmeden çıkması beklenen cihazla ilgili pek çok şey ortaya atıldı. Yine de en bilinen özellik, cihazın çok daha ucuz ve kaliteli olacağı idi. Özellik bakımından önceki iPadlere nazaran çok farklı bir şey beklenmiyor. Ancak fiyat politikasında bile yapılacak en ufak değişim Apple'ın rakiplerinden daha fazla satış yapmasına yol açabilir. Çünkü diğer tablet üreten şirketlere göre bir miktar yüksek fiyatlı satış yapan Apple, fiyat politikasını alışılagelmişin dışında değiştirebilir. Peki, yeni gelen iPad hangi özellikleri vaat ediyor?

9. Nesil iPad Geliyor!

9. Nesil iPad'in özellikleri çok merak ediliyor. Öncelikle tabletin önümüzdeki ay tanıtılacağını belirtelim. Yüksek ihtimalle ve bir aksilik yaşanmaz ise Eylül ayında tabletin özelliklerini tümüyle öğrenmiş olacağız. Tabletin tasarımı, iPad Air 3 ile benzerlik gösteriyor.

Touch ID Güç Düğmesinde!

Yeni iPad modelinin Touch ID bölümü güç düğmesi içerisinde olacak. Böylelikle daha kullanışlı ve pratik bir görünüme sahip olacağını söyleyebiliriz. Sahip olacağı ana kamera özelliği ise 2021 model iPad Pro'dan çok daha etkili olacaktır. Kameranın daha fazla özelliğe ve keskin çekim gücüne sahip olacağını şimdiden belirtelim. Dolayısıyla kamera ve belirli özellikler dışında aman aman bir farklılık beklenmiyor. Yine de hem fiyatının uygun olması hem de bir noktada daha üst düzey özelliklere sahip olması 9. Nesil iPad'in tercih edilmesine büyük etken olacaktır.

Apple 60 Milyon Satış Yapabilir!

2021 yılı boyunca yaptığı satışlar bir yana toplandığında, eğer bu şekilde devam eder ise Apple 60 milyon satışı da görebilir. Dünya çapında elde ettiği tablet başarısı da sürdürülebilir olacaktır. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için daha uygun fiyatlı ve daha fazla özellik sunan yeni nesil tabletler piyasaya sürülecektir. Apple, ışığın ucunu gördü ve bunun devamını getirmek istiyor. Rakip şirketler de elinden geleni yapıyor ancak Apple bu konudaki başarısını korumak için büyük çaba sarf etmekte.

Son Haberler