Apple, Eski iPhone'lar İçin iOS 12.5.5 Güncellemesini Yayınladı

Apple, Eski iPhone'lar İçin iOS 12.5.5 Güncellemesini Yayınladı
Apple bugün, iOS'un mevcut sürümü olan iOS 15'i çalıştıramayan eski iPhone'lar ve iPad'ler için bir iOS 12.5.5 güncellemesi yayınladı.Güncelleme, Ayarlar...

Apple bugün, iOS'un mevcut sürümü olan iOS 15'i çalıştıramayan eski iPhone'lar ve iPad'ler için bir iOS 12.5.5 güncellemesi yayınladı.

Güncelleme, Ayarlar uygulamasına gidip "Genel"e dokunarak ve "Yazılım Güncelleme" seçeneğini seçerek kablosuz olarak indirilebilir.

iOS 12.5.5 güncellemesine nelerin dahil olduğuna dair henüz bir bilgi yok ancak Apple'ın sürüm notlarına göre CoreGraphics, WebKit ve XNU ile ilgili güvenlik açıklarını gideren bir güvenlik güncellemesi. Apple, bu açıkların vahşi ortamda kullanıldığını gösteren raporlar aldığını, bu nedenle hala iOS 12 çalıştıran iOS cihazı kullanıcılarının hemen güncelleme yapması gerektiğini söylüyor.

Bleeping Computer'a göre, hatalardan en az biri muhtemelen NSO Pegasus casus yazılımını saldırıya uğramış cihazlara dağıtmak için kullanıldı.

iOS 12'den sonra güncellenemeyen cihazlar arasında iPhone 5s, ‌iPhone‌ 6, ‌iPhone‌ 6 Plus, iPod touch 6, orijinal iPad Air, iPad mini 2 ve ‌iPad mini‌ 3 bulunur.

Apple ayrıca macOS Catalina çalıştıran makineler için yeni bir 2021-006 Güvenlik Güncellemesi yayınladı.

Son Haberler