Apple Etkinliği Açıklandı: iPhone 13 ile Apple Watch Series 7 Tanıtılacak

Apple Etkinliği Açıklandı: iPhone 13 ile Apple Watch Series 7 Tanıtılacak
Apple, 14 Eylül Salı günü saat 10:00'da özel bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. WWDC ve geçen yılki sonbahar etkinliklerinde olduğu gibi, bu yeni etkinlik...

Apple, 14 Eylül Salı günü saat 10:00'da özel bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. WWDC ve geçen yılki sonbahar etkinliklerinde olduğu gibi, bu yeni etkinlik de hiçbir medya üyesinin şahsen katılmaya davet edilmediği dijital olarak gerçekleştirilecek. Apple muhtemelen duyurulan her yeni ürün için önceden bantlanmış bölümler sağlayacaktır.

Geçen yılki Eylül etkinliği, iPhone Ekim ayına ertelendikten sonra Apple Watch'a odaklandı, ancak bu yıl işler normale döndü. Apple'ın yeni iPhone 13 modellerini, Apple Watch Series 7'yi ve muhtemelen AirPods 3'ü duyurmasını bekleniyor.

Yeni MacBook Pro modelleri ve yeni iPad'ler de ufukta, ancak Apple'ın bu yıl birden fazla sonbahar etkinliği düzenlemesi bekleniyor, bu nedenle Eylül ayında her şeyin ortaya çıktığını görmemiz mümkün değil.

Apple'ın ‌iPhone 13‌ modelleri, birkaç tasarım değişikliği ile iPhone 12 modellerine benzeyecek. Apple, 5.4 inç ‌iPhone 13‌ mini, 6.1 inç ‌iPhone 13‌, 6.1 inç ‌iPhone 13‌ Pro ve 6.7 inç ‌iPhone 13‌ Pro Max piyasaya sürmeyi planlıyor.

Genel tasarım aynı olacak, ancak daha küçük bir çentik bekliyoruz. Apple'ın tüm ‌iPhone 13‌ serisine sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme getirmesi, Pro modelleri için daha iyi bir Ultra Geniş kamera sunması ve ‌iPhone 13‌ Pro'nun kameralarını bunu getirmek için iyileştirmesiyle kameralarda bazı iyileştirmeler olacak.

Daha hızlı 5G teknolojisi ile birlikte daha hızlı bir A15 yongası geliyor ve belki de en büyük değişiklik Pro modelleri için beklenen 120Hz ProMotion ekran olabilir. Ayrıca her zaman açık bir ekranla ilgili söylentiler de var, bu yüzden daha büyük piller ve daha fazla maksimum depolama alanı gibi bu bir olasılık. Özetimizde iPhone 13 hakkında duyduğumuz tüm söylentilerin ayrıntılarına sahibiz, bu yüzden tam olarak ne bekleyeceğinizi görmek için bunu kontrol edin.

Apple Watch Series 7'ye gelince, yıllardır gördüğümüz ilk yeniden tasarımı bekliyoruz. Yeni Apple Watch, "iPhone" modellerine daha iyi uyan düz kenarlı bir tasarıma sahip olabilir ve daha fazla kullanılabilir ekran alanıyla daha ince olabilir.

Yeni bir laminasyon tekniği, ekranı ön kapağa yaklaştıracak ve kasa boyutlarının 40 mm ve 44 mm'den 41 mm ve 45 mm'ye çıkması bekleniyor. Daha hızlı bir S7 yongası bekleniyor ve daha büyük bir pil olabilir, ancak bu yıl yeni sağlık sensörleri gelmiyor.

Apple'ın üretim ortaklarının yeni saatte üretim sorunları yaşadığı bildiriliyor, bu nedenle piyasaya sürüldüğünde bulunabilirlikte biraz gecikme veya çok sıkı tedarikler görebiliriz.

Çalışmalarda olan üçüncü nesil AirPod'ların AirPods Pro'ya daha yakın bir tasarıma sahip olması bekleniyor ve silikon uçlar bir olasılık.

Yeni ‌AirPods‌ daha kısa ‌AirPods‌ Pro benzeri gövdelere sahip olacak, ancak Aktif Gürültü Önleme olmadan daha uygun fiyatlı bir seçenek olmaya devam edecek.

Apple, sonbahar etkinliğini web sitesinde, YouTube'da ve ‌Apple TV‌ uygulaması aracılığıyla Apple TV'de canlı olarak yayınlamayı planlıyor. Apple bugün YouTube canlı yayınını etkinlik tarihinden önce kullanıma sundu.

Son Haberler