Apple, Güvenlik Güncellemeleriyle iOS 14.8 ve iPadOS 14.8'i Yayınladı

Apple, Güvenlik Güncellemeleriyle iOS 14.8 ve iPadOS 14.8'i Yayınladı
Apple, iOS 14.8'i piyasaya sürdü ve Eylül 2020'de iOS işletim sistemine yapılan sekizinci büyük güncelleme oldu. iOS 14.8, MagSafe Pil Paketi desteğini...

Apple, iOS 14.8'i piyasaya sürdü ve Eylül 2020'de iOS işletim sistemine yapılan sekizinci büyük güncelleme oldu. iOS 14.8, MagSafe Pil Paketi desteğini tanıtan bir güncelleme olan iOS 14.7'nin yayınlanmasından iki ay sonra geliyor.

iOS 14.8 güncellemesi ücretsiz olarak indirilebilir ve yazılım, Ayarlar uygulamasında kablosuz olarak tüm uygun cihazlarda kullanılabilir. Yeni yazılıma erişmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme'ye gidin. Apple ayrıca iPadOS 14 için yeni bir sürüm yayınladı.

Apple'ın yayın notlarına göre iOS 14.8, tüm kullanıcılar için önerilen güvenlik odaklı bir güncelleme. Apple'ın güvenlik destek belgesi, Apple'ın aktif olarak istismar edilmiş olabileceğini söylediği sorunlar için uygulanan iki ana düzeltmeyi özetlemektedir.

Kötü amaçlarla oluşturulmuş bir PDF'nin rastgele kod yürütülmesine yol açmasına izin verebilecek bir CoreGraphics hatası ve kötü amaçlarla oluşturulmuş web içeriğinin kod yürütmesine izin verebilecek bir WebKit güvenlik açığı vardır.

iOS 14.8, iOS 15 güncellemesinin sadece birkaç hafta içinde yayınlanmasını beklediğimizden, iOS 14 işletim sistemindeki son güncellemelerden biri olabilir, ancak Apple, kullanıcıların iOS 14'ü kullanmaya devam etmelerine izin vermeyi planladığını söyledi. ‌iOS 15‌'e yükseltmek istemiyorum. Bu nedenle, ‌iOS 14‌ zaman içinde küçük güvenlik güncellemeleri almaya devam edebilir, ancak yeni özellikler muhtemelen ‌iOS 15‌ ile sınırlı olacaktır.

Apple ayrıca, Apple Watch Series 3 ve sonraki sürümleri için benzer güvenlik düzeltmeleriyle watchOS 7.6.2'yi yayınladı.

Son Haberler