Apple Hala Dünyanın En Karlı Akıllı Telefon Şirketi

Apple Hala Dünyanın En Karlı Akıllı Telefon Şirketi
Pek çok insan, Apple'ın düşük telefon satışları nedeniyle düşüşünü tartışmaya başladı, çünkü bu, rakiplerinin pazardan daha büyük bir pay...

Pek çok insan, Apple'ın düşük telefon satışları nedeniyle düşüşünü tartışmaya başladı, çünkü bu, rakiplerinin pazardan daha büyük bir pay almasına olanak tanıyabilecek türden bir şey. Tüm bunlar söylendikten ve artık yoldan çekildikten sonra, Apple'ın aslında hala dünyanın en karlı akıllı telefon şirketi olduğunu ve rakiplerinden daha düşük satışların aslında konumuna zarar vermek için o kadar çok şey yaptığını belirtmek önemlidir. Bu bağlamda.

Bu bağlamda bakmamız gereken ilk şey, Apple'ın yalnızca %13'üne sahip olduğu CPR tarafından vurgulandığı gibi küresel akıllı telefon gönderilerindeki payıdır. Bu çok küçük bir rakam ama buna rağmen cihazlarının yüksek maliyeti sayesinde toplam gelirde %40'lık bir paya sahip. Apple'ın telefonlarını oldukça yüksek bir fiyatla sattığına dair herhangi bir şüpheniz varsa, toplam gelirdeki bu %40'lık payın Apple'ın bu pazardaki toplam kârın %75'ini inanılmaz bir şekilde elde etmesine neden olduğunu öğrendiğinizde tüm şüpheleriniz ortadan kalkacaktır. .

Bu, iPhone'un insanlar için ne kadar değerli olduğunu ve Apple rakiplerinin büyük çoğunluğunun şu anda sahip oldukları pazar payına sahip olmak için ne kadar ince marjlarla çalıştığını gösteriyor. Apple'ın işleri yapma şekli genellikle oldukça farklıdır, çünkü teknoloji devi daha az telefon satmayı umursamıyor çünkü bu, her şeyin düşünülmesi ve dikkate alınmasıyla alt satırlarını etkilemez. Bu, Apple'ın sahip olduğu en büyük pay bile değil, çünkü teknoloji devi geçen yılın aynı çeyreğinde toplam akıllı telefon karının şaşırtıcı bir şekilde %86'sına sahipti, yani bu yıl onlar için nispeten düşük performans gösteren bir şey oldu.

Son Haberler