Apple, İndirimli iPhone 12 Pro Satışına Başladı

Apple, İndirimli iPhone 12 Pro Satışına Başladı
Apple, yurt dışında 110 dolardan 180 dolara kadar indirimli fiyatlarla revize edilmiş iPhone 12 ve iPhone 12 Pro satışına başladı.

Almanya, İngiltere, Kanada, ABD gibi birçok ülkede Apple, Yenilenmiş (Refurbished) iPhone, iPad, Mac aksesuar vb. ürünlerin satımına başladı. Yenilenmiş cihazlar, orijinallerine göre fazlasıyla uygun fiyatlı olduğundan, özellikle bütçesi kısıtlı olan insanlar tarafından sıkça tercih edilmekte.

Örnek vermek gerekirse: Apple’ın sitesinde iPhone 11 128GB (Yeşil) modelinin sıfır fiyatı 549 dolar fiyatına satışa sunulmuşken, yenilenmiş hali ile 469 dolara (80 dolar indirimli) satın alınabiliyor. Aynı durum Apple Watch’tan iPad’e, Apple TV’ye, Apple Pencil gibi birçok aksesuara kadar geçerli.

154302-phones-review-iphone-12-pro-review-product-shots-image3-wd487ybwpf.jpg

Yenilenmiş iPhone 12 Pro, 180 dolara kadar düşebiliyor

Apple, sertifikalı revize ürün satışı yaptığı çevrim içi mağazasında iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerini de bulunduruyor. Teknoloji devi, yenilenmiş telefon satın alan müşterilere satış politikası gereği bir yıllık sınırlı garanti, iade şansı ve yeni pil hakkı veriyor.

Apple’ın açıklamasına göre bu cihazlar tam bir işlevsellik testinden geçiyor, pili ve dış kaplaması revize ediliyor ve gerektiği takdirde orijinal parça değişimi de yapılıyor. Ek olarak orijinal iOS işletim sistemi de yükleniyor, gerekli temizliği sağlanıyor ve son olarak tüm aksesuarlarıyla birlikte paketlenerek müşteriye ulaşımı sağlanıyor.

apple-announce-iphone12pro-10132020-jpg-og.jpg

Teknoloji devi olan firma, yenilenmiş ürünlerin nasıl bir işlemden geçtiğini şöyle açıkladı:

Apple Sertifikalı revize edilmiş cihazlar, yeni Apple cihazlarıyla aynı standartları taşıması için gerekli tam kontrollerin de yapıldığı titiz bir yenileme sürecini tamamlar. Tamamen temizlenmiş ve detaylıca incelenmiş orijinal Apple yedek parçalarına sahip yeni gibi” bir cihazınız olur diye Apple açıklamada bulundu.

Revize edilmiş iPhone 12 64GB modeli 110 dolar, 128GB ise 120 dolar ucuza satın alınabilirken; iPhone 12 Pro 128GBlık model 140 dolar, 256 GBlık 150 dolar, 512GBlık ise 180 dolar uyguna satın alınabilmekte. Apple maalesef Türkiye’de revize edilmiş ürün satmıyor. Ancak ülkemizde bu yasal olarak bi sorun teşkil etmediğinden, çok yakında satışı başlayabilir.

Son Haberler