Apple, iOS 15'i Ne Zaman Yayınlayacak?

Apple, iOS 15'i Ne Zaman Yayınlayacak?
Apple, geliştiriciler ve halk için yapılan beta testleri ile Haziran ayında WWDC'de iOS 15'i tamamladı. Eylül ayı yaklaşırken, en yeni iPhone yazılımının...

Apple, geliştiriciler ve halk için yapılan beta testleri ile Haziran ayında WWDC'de iOS 15'i tamamladı. Eylül ayı yaklaşırken, en yeni iPhone yazılımının resmi sürümü yaklaşıyor ve yepyeni Safari, Odak modu, FaceTime SharePlay, Canlı Metin, yeniden tasarlanmış Bildirimler, Arka Plan Sesleri ve daha fazlasıyla birlikte geliyor. Şimdi “iOS 15 ne zaman çıkıyor?” sorusunun yanıtına bakalım.

Yıllık büyük iOS sürümleri normalde Apple'ın Eylül etkinliğinden sonra çıkar. Bu, bu yıl kamuya açıklanmasa da, bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair iyi bir fikir edinmek için son birkaç yıla bakabiliriz.

Apple, önceki yıllarda Eylül etkinliğinden yaklaşık bir hafta sonra iOS'u tarihsel olarak piyasaya sürdü, ancak 2020'de Time Flies etkinliğinden sadece bir gün sonra resmi olarak iOS 14'ü başlatarak işleri sarstı.

Geçmiş iOS sürüm tarihleri:

  • iOS 14: 16 Eylül 2020 (15 Eylül etkinliğinden sonra)
  • iOS 13: 19 Eylül 2019 (10 Eylül etkinliğinden sonra)
  • iOS 12: 17 Eylül 2018 (12 Eylül etkinliğinden sonra)
  • iOS 11: 19 Eylül 2017 (12 Eylül etkinliğinden sonra)

iOS 15 ne zaman çıkıyor?

Apple, etkinliğini bu yıl Eylül ayının ikinci tam haftasında düzenleme eğilimine bağlı kalırsa ve yeni yazılımı ertesi gün yayınlarsa, iOS 15'in 15 Eylül kadar erken çıktığını görebiliriz.

Ancak Apple, etkinliğini ay içinde ileri bir tarihe iterse veya etkinlikten bir gün sonra yeni işletim sistemini başlatmazsa, bu yılın büyük iOS güncellemesinin Eylül ayında çıkacağını görebiliriz.

Ayrıca Apple'ın iOS 14.8'i Eylül etkinliğinden önce yayınladığını göreceğiz. Ve donanım konusunda, yaklaşan iPhone'lar hakkında bildiğimiz her şeyden haberdar olun:

Geçen Hafta: iPhone 13 önümüzdeki ay geliyor; buraya kadar bildiklerimiz

iOS 15'i beklemek istemiyor musunuz?

iOS 15 için Eylül ayına kadar beklemek istemiyorsanız, Apple'ın ücretsiz genel beta sürümü, test döngüsünün bu noktasında oldukça kararlıdır. iOS beta'yı yüklemeyle ilgili kılavuzumuza buradan göz atın.

Bununla birlikte, performans hataları ve önümüzdeki haftalarda düzeltilecek diğer sorunlar olduğundan, birincil iPhone veya iPad'inize değil, ikincil bir cihaza yüklemek yine de en iyisidir.

Son Haberler