Apple, iOS 15'te Bile On Yıllık Bir Hatayı Düzeltmedi; İşte Detaylar

Apple, iOS 15'te Bile On Yıllık Bir Hatayı Düzeltmedi; İşte Detaylar
Apple'ın işletim sisteminin bir sonraki yinelemesinin beta sürümü olan iOS 15, bir süredir çıktı ve günler geçtikçe insanlar sorunlar da dahil olmak...

Apple'ın işletim sisteminin bir sonraki yinelemesinin beta sürümü olan iOS 15, bir süredir çıktı ve günler geçtikçe insanlar sorunlar da dahil olmak üzere yazılım hakkında daha fazla şey keşfediyor. Birçoğunun belirttiği gibi, Canlı Metin özelliği ve kümelenmiş bildirimler gibi UX iyileştirmeleri, iOS 15'i iOS 14'ten daha iyi kılıyor. Ancak TechRadar'ın keşfettiği gibi, iOS on yıldan beri bir hataya sahipti ve iOS 15 henüz düzeltmedi.

Birçok kişiyi hizmetsiz bırakan son iOS 14 güncellemesinden farklı olarak, deneyimi bozan veya telefonunuzu tuğlalayan bir hata olmasa da, bir malformasyondur ve öncelik listesinin en altına o kadar çok atılmıştır ki. devs artık bunu fark etmiyor gibi görünüyor. Ancak, rahatsız edici.

Peki nedir bu bug? iMessages'ınızda yaşayan biri. Geçmişte bunu deneyimlemiş olabilirsiniz ve önemli ölçüde hatırlamayabilirsiniz, daha büyük şemada bu önemsizdir. Mesajlar'da sohbet ediyorsanız ve bir fotoğraf göndermek istiyorsanız, fotoğrafları açmak için eylem çubuğuna dokunun ve göndermek istediğinize/fotoğraflara dokunun. Bunlar daha sonra mesaj taslağı pencerenizde görünür. Sonra gönder düğmesine basarsınız ve saçmalık kaybolur, ancak fotoğraf gönderilmemiştir. SONUNDA o fotoğrafı/fotoğrafları göndermeyi başarana kadar tüm süreci aynı nihai sonuçlarla tekrarlarsınız.

Şimdi, daha da kötüsü, bu hatanın her zaman harekete geçmemesi. Ara sıra bazı hasarlara neden olur ve ardından fotoğrafı gönderip tek seferlik bir sorun olarak reddedebilmeniz için uykuda kalır. Kasıtlı olarak neden olmak zordur ve bu nedenle tekrarlanabilir değildir ve radarın dışında kalır.

Bunun için de bir düzeltme var. Ve oldukça basit. Tek yapmanız gereken Mesajlar uygulamasını manuel olarak kapatmak ve ardından tekrar açmak. Bu manuel yenileme, uygulamanın kusursuz çalışmasını sağlar ve hata harekete geçmez. Ama bu bir süreç ve bir fotoğrafın gönderilmesi fazladan birkaç saniyeyi alıyor ve bu da onu rahatsız ediyor. Söylediğimiz gibi, nispeten küçük ve gününüzü mahvetmeyecek, ancak Apple'ın gerçekten düzeltmesi gerekiyor.

Son Haberler