Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Sorunlu Hoparlörleri Değiştrmek İçin Ücretsiz Programını Duyurdu

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Sorunlu Hoparlörleri Değiştrmek İçin Ücretsiz Programını Duyurdu
Apple iPhone 13 lansmanı hemen köşede. Ancak şirket, mevcut iPhone 12 serisinden vazgeçmiyor. Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için yeni bir servis programı...

Apple iPhone 13 lansmanı hemen köşede. Ancak şirket, mevcut iPhone 12 serisinden vazgeçmiyor. Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için yeni bir servis programı duyurdu. Cihazlarında ses sorunu yaşayan kullanıcılar için duyurulmuştur. Bazı tüketiciler, arama yaparken iPhone 12 serisi modellerinde hoparlörle ilgili sorunlardan şikayet ediyorlardı. Sorun artık Cupertino şirketi tarafından kabul edildi. Apple'a göre yalnızca Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretilen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri bu sorundan etkilenebilir. Bu tür cihazları ücretsiz olarak onaracaktır.

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Servis Programı için bir destek sayfası oluşturdu. Hizmet, 'Ses Yok Sorunları' içindir. Hoparlörleriyle ilgili sorun yaşayan kullanıcılardan biriyseniz, akıllı telefonunuzu ücretsiz olarak bakıma almaya hak kazanacaksınız. Özellikle iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri bu programa dahildir. Üstelik bu cihazların Apple'a göre Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretilmesi gerekiyor. Program iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max'i kapsamıyor. İlk perakende satıştan sonraki iki yıl boyunca etkilenen iPhone 12 veya iPhone 12 Pro modellerini kapsar.

Apple'a göre sorun, alıcı modülünde arızalanabilecek bir bileşenden kaynaklanabilir. Program sayfasında "Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro cihazlarının çok küçük bir yüzdesinin ses sorunları yaşayabileceğini belirledi" yazıyor. "iPhone 12 veya iPhone 12 Pro'nuz arama yaptığınızda veya aldığınızda alıcıdan ses çıkarmıyorsa, servis için uygun olabilir" diye ekliyor.

Bu sorundan etkilenen bir iPhone 12 veya iPhone 12 Pro kullanıcısıysanız, bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı bulabilir, bir Apple Perakende Mağazasından randevu alabilir veya Apple Onarım aracılığıyla posta servisi ayarlamak için Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Apple, onarımdan önce iPhone'unuzu yedeklemenizi önerir. Bununla birlikte, iPhone'unuzda kırık ekran gibi herhangi bir hasar varsa ve onarımı tamamlama yeteneğini bozabilecek benzer sorunlar önceden düzeltilmelidir.

Son Haberler