Apple, iPhone 13 Kullanıcılarının Apple Watch ile Kilit Açmasını Engelleyen Sorununu Yeni Güncellemeyle Çözecek

Apple, iPhone 13 Kullanıcılarının Apple Watch ile Kilit Açmasını Engelleyen Sorununu Yeni Güncellemeyle Çözecek
Apple, bazı iPhone 13 kullanıcılarının Apple Watch ile Kilit Açma özelliğini kullanmasını engelleyen bir sorunun yaklaşmakta olan bir yazılım güncellemesinde...

Apple, bazı iPhone 13 kullanıcılarının Apple Watch ile Kilit Açma özelliğini kullanmasını engelleyen bir sorunun yaklaşmakta olan bir yazılım güncellemesinde düzeltileceğini söyledi.

Bir destek belgesinde Apple, etkilenen kullanıcıların Apple Watch ile Kilit Açma özelliğini kapatabileceklerini ve yazılım güncellemesi yayınlanana kadar iPhone 13'lerinin kilidini açmak için şifrelerini kullanabileceklerini söyledi. Bir maske veya kayak gözlüğü takarken iPhone'unuzun kilidini açmanıza izin vermek için tasarlanan özellik, Ayarlar uygulamasında Face ID ve Parola altında kapatılabilir.

Apple, hangi yazılım güncellemesinin bir düzeltme içereceğini belirtmedi ve bir zaman dilimi de vermedi. iOS 15.1'in ilk beta sürümü beş gün önce yayınlandı, ancak Apple, hata düzeltmeleri içeren küçük bir iOS 15.0.1 güncellemesi yayınlamayı da seçebilirdi.

Bildirdiğimiz gibi, etkilenen kullanıcılar yüz maskesi takarken iPhone 13'lerinin kilidini açmaya çalışırlarsa "Apple Watch ile İletişim Kurulamıyor" hata mesajı görebilir veya Apple Watch ile Kilit Açma özelliğini ayarlayamayabilirler.

Son Haberler