Apple, iPhone 13 Pro Max'te Üç Yeni Sony Kamera Sensörü Kullanıyor

Apple, iPhone 13 Pro Max'te Üç Yeni Sony Kamera Sensörü Kullanıyor
Apple, akıllı telefonlarının teknik detayları hakkında çok fazla konuşmak istemiyor, ancak iPhone 13 serisi satışa çıktıktan sonra, insanlar teknoloji...

Apple, akıllı telefonlarının teknik detayları hakkında çok fazla konuşmak istemiyor, ancak iPhone 13 serisi satışa çıktıktan sonra, insanlar teknoloji meraklılarının ilgilendiği bitleri ortaya çıkarmak için onları sökmeye devam ediyor.

Çinli bir meraklıdan alınan en son bilgiler göre, iPhone 13 Pro Max'teki kamera sensörleri. Her üç atıcının da arkasında yeni Sony IMX 7 serisi sensörler bulunurken, ToF ve öne bakan kamera iPhone 12 Pro Max'in sensörlerini devraldı.

Ana 12MP kamera 26 mm odak uzaklığına eşdeğer, F/1.5 diyafram açıklığına ve 1,9 μm piksel boyutuna sahiptir. Önde bir sensör kaydırmalı OIS ve bir 7P (yedi eleman) lens var.

Ultrawide snapper, aynı 12MP çözünürlüğe, 13mm odak uzaklığına ve 6P lensinin F/1.8 açıklığına sahip. En dikkate değer yükseltme, otomatik odaklamanın eklenmesidir.

12MP telefoto kamera artık 3x zoom için 77mm odak uzaklığına sahip, ancak OIS'li 6P lensi daha yavaş F/2.8 diyaframa sahip. Sahneye bağlı olarak, artık bunun için gece modundan daha fazla yararlanılabilecek.

Son Haberler