Apple, Klasik Müzik Yayını Servisi Olan Primephonic'i Satın Aldı

Apple, Klasik Müzik Yayını Servisi Olan Primephonic'i Satın Aldı
Apple, klasik müzik yayını hizmeti Primephonic'i satın aldığını duyurdu. Satın almanın ardından kapanması planlanan servis, müzik kataloğunda klasik,...

Apple, klasik müzik yayını hizmeti Primephonic'i satın aldığını duyurdu. Satın almanın ardından kapanması planlanan servis, müzik kataloğunda klasik, yüksek kaliteli kayıtlar, uzman tavsiyeleri ve bağlamsal ayrıntılar için optimize edilmiş bir arama ve tarama deneyimi sunuyor. Satın alma ayrıca Apple'ın Primephonic çalma listeleri ve özel ses içeriği ile kendi Müzik hizmetini geliştirmeye yardımcı olacak.

Primephonic'in kurucu ortağı ve CEO'su Thomas Steffens haber hakkında şunları söyledi:

"Apple Music abonelerine Primephonic'in en iyilerini sunmak, klasik müzik endüstrisi için muazzam bir gelişme. Sanatçılar Primephonic hizmetini ve klasikte yaptıklarımızı seviyor ve şimdi milyonlarca dinleyiciye mutlak en iyi deneyimi sunmak için Apple'a katılma olanağına sahibiz. Klasik müziği ana akıma taşıyacağız ve yeni nesil müzisyenleri yeni nesil dinleyicilerle buluşturacağız.”

Apple Music akış hizmetine gelen Primephonic çalma listeleri ve özel ses içeriğinin yanı sıra, Apple, Primephonic'in özellikleri Apple Music'e taşındıkça klasik müzik hayranlarının rafine bir deneyim yaşayacaklarını söyledi. Önümüzdeki aylarda Apple Music, besteci ve repertuara göre daha iyi tarama ve arama özelliklerini ve klasik müzik meta verilerinin daha ayrıntılı görüntülerini devralacak.

Satın alma ile Primephonic artık yeni abone kabul etmeyecek ve 7 Eylül'de tamamen çevrimdışına alınacak. Apple Music, Primephonic kullanıcı arayüzünü yeni özelliklerle birleştiren özel bir klasik müzik uygulamasını gelecek yıl piyasaya sürecek. Primephonic'e zaten abone olanlara, geniş bir yüksek kaliteli klasik müzik kütüphanesi içeren altı aylık ücretsiz Apple Music sözü verildi.

Son Haberler