Apple Satışları Rakiplerini Geçebilir! iPhone 13 Milyonlarca Adet Satılacak!

Apple Satışları Rakiplerini Geçebilir! iPhone 13 Milyonlarca Adet Satılacak!
Hazırlanan bir rapora göre, akıllı telefon satışlarının ortalama %7'lik bir artış göstereceği belirtiliyor. Ancak bu artışta Apple'a ait model iPhone...

Hazırlanan bir rapora göre, akıllı telefon satışlarının ortalama %7'lik bir artış göstereceği belirtiliyor. Ancak bu artışta Apple'a ait model iPhone için ayırılan yüzdelik ise %14 olarak belirtildi. Bu da demek oluyor ki şirket satışlarını dünya çapında iyice artıracak. Özellikle de iPhone satışlarında bu artışın yaşanması iPhone 13 çıkışı öncesi herkesi heyecanlandırdı. Birbirinden önemli geliştirmelerle karşımıza çıkmaya hazırlanan iPhone, yeniliklerle satış rekorları kırabilir. Şirket, önümüzdeki aylarda telefonu tanıtmayı planlıyor. 2021 yılı bitmeden efsane serinin son modelini görebileceğiz. Ancak şöyle bir detay var ki Apple, asıl önümüzdeki yıllarda büyük patlamayı yaşayacak. Satış rakamlarını artırmak için pastadan pay almaya çalışmak yerine kendi pastasını yaratabilir. 5G teknolojisini herhangi bir kuruluşa ihtiyaç duymadan kendisi karşılamaya çalışacak. Böyle bir planın yer aldığı ve uzun süredir de çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

5G Telefon Satışlarında Artış Olacak!

5G'li telefonlardaki artış büyük dikkat çekti. Apple da bu durumun farkında ve yeniliklerle dolu bir hamleye hazırlanıyor. 3G telefon piyasasının oldukça azalması sonrasında 4G telefonlar patlama yapmıştı. Şimdi ise aynı durum 5G için geçerli olacak. Önümüzdeki günlerde telefon satışlarına ilişkin yeni değerlendirmelerin yapılabileceği söyleniyor. Pek çok araştırmacı şirket, telefon piyasasının nasıl şekilleneceğini hesaplamaya çalışmakta. 5G teknolojisi önümüzdeki yıllarda daha da popüler hale gelecek. İnsanların bir kısmı bu teknolojiye karşı olsa da dünya yavaş yavaş kabulleniyor. Yine de kapsama alanı bakımından henüz tatmin edici bir konuma ulaşmış değil. Bu durumun düzeltilmesi ve telefon satışlarının 5G'ye yoğunlaşması birkaç seneyi alacaktır. 2025 yılına gelindiğinde çok daha etkili olacağı düşünülmekte.

iPhone 12 200 Milyon Satmıştı

Haziran ayında şirket tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone 12 200 milyon adet satmıştı. Şimdi ise iPhone 13'ün daha fazla satılması bekleniyor. İnsanlar, etkileşimi çok daha yüksek olan bu telefonu satın almak için elinden geleni yapacak. Popüler bir akıllı telefon olmasının yanı sıra yepyeni özelliklerle karşımıza çıkacak.

4G Telefon Fiyatları Düşecek

4G telefonlarının ortalama fiyatlarında düşüş yaşanacak. Bu da demek oluyor ki 5G'ye olan ilgi artacak. Piyasada küçük bir yer kaplayacak olan 4G, birkaç sene daha kapsama alanları nedeniyle kullanılmaya devam edecek. Sonrasında tahtını 5G'ye bırakacak. Özellikle de pandemiden sonra insanların teknolojiye bu kadar fazla yoğunlaşması Apple'ın işine gelecek gibi gözüküyor. Çip sıkıntısı nedeniyle pek çok şirket zorluk yaşadı. Bu da maliyetlerin artmasına neden oldu. Bazı şirketler maliyetlerin faturasını müşterilerinden çıkarabilir. Apple'ın böyle bir hamleye başvurması beklenmiyor.

Son Haberler