Apple, Shazam'ın Denetim Merkezin'den 1 Milyardan Fazla Kullanıldığını Duyurdu

Apple, Shazam'ın Denetim Merkezin'den 1 Milyardan Fazla Kullanıldığını Duyurdu
Apple'ın sahip olduğu müzik tanıma hizmeti Shazam bugün, kullanıcıların iOS'taki Kontrol Merkezi'nden Müzik Tanıma özelliğini kullanarak 1 milyardan...

Apple'ın sahip olduğu müzik tanıma hizmeti Shazam bugün, kullanıcıların iOS'taki Kontrol Merkezi'nden Müzik Tanıma özelliğini kullanarak 1 milyardan fazla şarkıyı tanıdığını duyurdu.

Geçen sonbaharda yalnızca iOS 14.2 ile tanıtılan bir şey için 1 milyar kullanım etkileyici bir rakam. Apple, en çok Shazamlanan parçanın Bruno Mars'ın "Talking to the Moon" olduğunu ve ardından Masked Wolf'un "Astronaut in the Ocean" olduğunu söyledi.

Müzik Tanıma, kullanıcıların herhangi bir uygulamadan ses dinleyerek iPhone'larında dinledikleri müzikleri kolayca Shazam'a çekmelerine olanak tanır. Varsayılan Denetim Merkezi denetimlerinde mevcut değildir. Kullanıcılar, Ayarlar uygulaması aracılığıyla Kontrol Merkezi'ni özelleştirerek düğmeyi ekleyebilir. Varsayılan olarak mevcut olmaması, 1 milyar tanıma statüsünü daha da etkileyici kılıyor.

iOS 15 ile Apple, Kontrol Merkezi entegrasyonunu daha da geliştiriyor. Artık döşemeye uzun süre basarak yakın zamanda tanınan şarkıların geçmişini görebilirsiniz. Yine iOS 15'te yeni olan ShazamKit geliştirici çerçevesi, üçüncü taraf uygulamalarının kendi uygulamaları içinde müzik eşleştirme işlevi sunmasına izin verecek. Apple ayrıca Apple Music'teki DJ miksleri için müzik lisansı telif ücretlerini iyileştirmek için Shazam teknolojisini kullanıyor.

Haziran ayında Apple, Shazam'ın ayda 1 milyar şarkı eşleşmesini aştığını duyurdu. Shazam, iOS ve Android'de kullanılabilir ve bir web varlığı da vardır. Apple, Shazam'ı 2018'de satın aldı.

Son Haberler