Apple, Üst Üste İki Yıl Boyunca En Samimi Marka Oldu

Apple, Üst Üste İki Yıl Boyunca En Samimi Marka Oldu
Marka yakınlığı, tüketiciler ve şirket arasındaki duygusal bağ olarak kabul edilir ve Apple, pandemi durumunda üst üste iki yıl boyunca böyle bir samimiyet...

Marka yakınlığı, tüketiciler ve şirket arasındaki duygusal bağ olarak kabul edilir ve Apple, pandemi durumunda üst üste iki yıl boyunca böyle bir samimiyet seviyesini başarıyla korudu. Şirket, dünya çapında istikrarlı bir şekilde itibar kazanıyor ve müşterileri de güçlü bir sadakat gösteriyor. MBLM, bu raporu COVID-19 durumunda “Marka Yakınlığı raporu 2021” olarak yayınladı ancak yaklaşık bir yıl önce Apple'ın da 1. sırada yer aldığı raporu da yayınladı. 2021 raporuna göre Amazon, Netflix, Disney, Toyota, Wal-Mart gibi birçok ünlü firma da ilk 10 marka arasında yer alıyor. Bununla birlikte, Target, Costco ve Harley-Davidson dahil olmak üzere 3 yeni yarışmacı da geldi.

Apple'ın müşterileriyle olan güçlü ilişkisi, şirketin sadece bir ürünün ötesinde satış yaptığını ve aynı zamanda müşteri memnuniyetine de büyük önem verdiğini gösteriyor. Şirket, sağlam bir duygusal ilişkiyi sürdürmek için üstünlüğünü ve yeteneğini kanıtlayan çeşitli önemli önlemlerde gücünü artırdı. Çalışma ayrıca şirketin tüm yaş gruplarından insanlar için en üst düzey marka olduğu sonucuna varıyor. Millennial, en iyi 5'ten 3 medya ve eğlence ticari markasını özetledi. Bununla birlikte, 35-64 yaş arasındaki yaş grupları, ekstra çeşitli eğimlere sahiptir.

Samimi şirketlerin performansı, pandeminin başlangıcından bu yana ortalama %7 arttı. Veriler ayrıca, kilitlenme durumu sırasında müşterilerin yakınlık seviyesinin yüzdesinin %31'e kadar arttığını gösteriyor. Müşterilerin %21'i tercih ettikleri markalarla bağ kurmak için %20 ekstra fiyat ödemeye hazır. Son derece samimi markalar sürekli olarak solluyor ve hisse senedi fiyatlarındaki artış nedeniyle 16 Milyar Dolarlık ekstra kar elde ettiler.

Apple Company ve Disney, 35 Bin Dolardan 150 Bin Dolara kadar gelir düzeyine sahip kişilerin en büyük markaları arasında yer alıyor. Bu tür bir ücret düzeyine sahip kişiler, teknoloji, medya ve eğlence vb. ile ilgili şirketleri özetledi. İlk 5 şirketi değerlendirirken, Cupertino Co., hem erkeklerin hem de kadınların en samimi olarak vurguladıkları tek şirket. Erkekler en çok teknoloji ve eğlenceyi tercih ediyor. Ancak, kadınlar çeşitli endüstrilere değer verir. Genel çalışma, markaların kullanıcıların akıllı telefonlarında sağlam bir oluşum varsa, o zaman kullanıcılarıyla olan duygusal bağlarını kolayca genişletebilecekleri sonucuna varıyor. Purell, karantina zamanlarında da en çok kullanılan markalar arasında yer alıyor.

Bu MBLM'nin raporu, Amerika'da tercih ettikleri markalarla üç binden fazla müşterinin kişisel deneyimlerini değerlendirdikten sonra hazırlandı.

Son Haberler