Apple Watch, 70 Yaşındaki Adamın Felç Kalmasını Engelledi!

Apple Watch, 70 Yaşındaki Adamın Felç Kalmasını Engelledi!
Apple Watch, akıllı saatten çok daha fazlası olduğunu gösteriyor. Çeşitli haberler gösteriyor ki Apple Watch, bu yıl pek çok kişinin hayatını kurtardı....

Apple Watch, akıllı saatten çok daha fazlası olduğunu gösteriyor. Çeşitli haberler gösteriyor ki Apple Watch, bu yıl pek çok kişinin hayatını kurtardı. Daha önce de gelişmiş özelliklere sahipti ancak şirketin yeni çıkardığı ürünler daha da etkili önlemler alınmasını sağlıyor. Vücudu iyi analiz eden saat, nabız ve tansiyon gibi sağlık durumunda belirleyicilerin yanı sıra farklı yöntemler de kullanıyor. Bu sayede insanların sağlık durumuyla ilgili acil bilgiler verebiliyor. Kişi, bayılsa dahi yakınlarına bir şekilde ulaşılıyor. Hepsi Apple Watch sayesinde mümkün oluyor. Geçtiğimiz günlerde 70 yaşındaki adamın hayatının kurtulmasını da sağladı. Şirketin bu başarısı televizyonlarda ve internet sitelerinde çok konuşuldu. Bu sefer cihazın hangi teknoloji ile bunu sağladığı merak edildi.

Kalp Atış Hızına Göre Uyarı Yaptı!

Apple Watch, 70 yaşındaki adam yürüyüşe çıkmadan önce kendisini uyardı. Hızlı bir şekilde doktora ulaşmasını söyleyen Apple Watch, sebep olarak ise 174 bpm'ye çıkan kalp atış hızını gösterdi. Bu nedenle bir an önce doktora ulaşan yaşlı adam, sağlığını riske atmamış oldu. Apple'ın bu teknolojisi yaklaşık 3 yıldır var. Bu nedenle pek çok kişi, kalp atışında sıkıntı olduğu zaman cihaz tarafından bilgilendiriliyor.

Felç Kalmaktan Kurtuldu

Daha sonra yapılan açıklamalara göre felç kalma riski oldukça yüksek olan 70 yaşındaki kişiye, Apple Watch'ın uyarısı sayesinde erken müdahale yapıldı. Bu müdahale ise felç kalmasını önledi. Düzenli olarak insanların nabzını ölçen Apple Watch, EKG özelliği sayesinde ani bir durumda bilgilendirme yapıyor. Eğer kişiye ulaşılamaz ise yakınları aranır ve durumun ciddiyeti vurgulanıyor. Bu özelliğiyle de bayılan ve hayati risk taşıyan pek çok kişi kurtarıldı. EKG özelliğinin yanı sıra uyku apnesi gibi sorunların tespit edilmesi için optik kan oksijen sensörü kullanılıyor. Cihaz için yapılan pek çok yenilik aslında akıllı saatlerin çok daha etkili ürünler olduğunu doğruluyor Düzenli olarak nabzınızın ölçüldüğü ve sağlık kontrollerinizin yapıldığı bir cihaza sahip olmak fazlasıyla güzel bir duygu olsa gerek. Ancak önümüzdeki yıllarda çeşitli geliştirmelerle bu tarz akıllı saatlerin ne tür boyutlara varacağı daha çok merak ediliyor. Teknoloji geliştikçe insan ömrü de artıyor ve durumda teknolojik cihazların ne kadar önemli olduğunu herkes bilmekte.

Apple Watch Popüler Oldu

Son zamanlarda ortaya çıkan bu haberlerin ardından Apple Watch kullanımı adeta popüler hale geldi. Satışların da ciddi ölçüde arttığı tahmin ediliyor. Çünkü insanlar sağlıklarını önemsiyor ve ani bir durumda bunu bilmek istiyorlar. Sağlığına değer veren kullanıcıların akıllı saati daha çok tercih ettiği de bilinmekte. Sporcuların yanı sıra sağlığı hakkında güncel bilgi sahip olmak isteyenlerin de tercihi haline geldi. Akıllı saatlerin tercih nedeninde ciddi bir değişim oldu.

Son Haberler