Apple Watch, Bayılan Adamın Hastaneye Kaldırılmasını Sağladı!

Apple Watch, Bayılan Adamın Hastaneye Kaldırılmasını Sağladı!
Apple Watch, daha önce pek çok defa insanların hayatına dokunmasıyla gündeme geldi. Akıllı saatin öyle özellikleri var ki insanlar duyduğunda şaşkınlıklarını...

Apple Watch, daha önce pek çok defa insanların hayatına dokunmasıyla gündeme geldi. Akıllı saatin öyle özellikleri var ki insanlar duyduğunda şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Çünkü gerçekten de geriye dönüp baktığınızda yeni teknolojilerle donatılmış bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Bu cihazın bir özelliği de kafatasında kırıklar olan bir adamın hayatını kurtardı. Bayılmasıyla beraber kafasını vuran ve kötü durumda olan bir adamın imdadına Apple Watch yetişti. Durumun ciddiyetini fark eden akıllı saat, sevdiklerine acil durum haberini vererek adamın hayatını kurtarmış oldu.

Apple Watch Sorunu Algıladı

Apple Watch takan kişi, düştükten bir süre sonra hareket etmez ise acil durum olarak algılanıyor. Daha önce ayarlandığı üzere bir kişiye mesaj atılıyor ve haber veriliyor. Adamın bayılmasından sonra babasına haber verildi. Babası da kısa süre içerisinde oğlunu hastaneye götürdü. Hemşireler eşliğinde ilk müdahalesi yapılan genç adamın sağlık problemi ortaya çıktı. Kendisinde ciddi bir sıkıntının olduğu görüldü. Hematom hastalığına yakalandığı öğrenildi. İnsan sağlığını tehdit eden bu sorun hakkında gereken önlemler alınıyor. Erken teşhisin yanı sıra erken müdahalenin de hayatını kurtardığı belirtiliyor. Orada kimse olmasaydı çok daha farklı sonuçlar yaşanabilirdi. Apple Watch, düşmeye karşı aldığı bu önlem ile belki de binlerce insanın hayatını kurtarmaya devam edecek. Oldukça kritik özelliklerle donatıldığı için hiç beklenmedik anlarda devreye girebiliyor. Bu durumda da sizin daha sağlıklı olmanız ve olası tehlikelerden korunmanız sağlanıyor. Ani bayılmalarda eğer kişiye hızlı bir şekilde müdahale edilmesi gerekiyorsa 45 saniye içerisinde hareket etmemesi durumunda sevdiklerine haber veriliyor. Onlar ise kısa sürede ambulansı ve sağlık ekiplerini çağırıyor.

Spor İçin de Kullanılıyor

Apple Watch, genel olarak çeşitli sporlarla uğraşan kişiler tarafından kullanılıyor. Koşu yapanların favori akıllı saatlerinden biri Apple Watch. Ancak yaşlı veya risk grubu dahilindeki hasta insanların bu tarz ürünlerle anlık olarak kalp atışı, ateş gibi çeşitli testleri hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanıyor. En çok fitness uygulamalarında kullanıldığı bilgisi oldukça yaygın. Apple Watch kullanım istatistiklerine bakıldığında da her şey açıkça net gözüküyor. Spor egzersizleri de bu konuda önemli bir yere sahip. Pek çok spor dalına ilişkin egzersizlere bakılabilmesi veya çeşitli uygulamalarla desteklenmesi mümkün. Apple, akıllı saat alanında pek çok rakibe sahip. Yine de son teknolojisi ile ürettiği Apple Watch serisinin ayrı bir konumda olduğunu belirtelim. Çeşitli kıyaslamalar yapılsa bile Apple'nin üstün geldiği bazı durumlar muhakkak vardır. Daha çok "Apple Watch hayat kurtardı" haberleri okuyacağız gibi duruyor.

Son Haberler