Apple Watch Series 7 Tanıtıldı; İşte Detaylar

Apple Watch Series 7 Tanıtıldı; İşte Detaylar
Apple bugün, iPhone ve iPad'in yeni tasarım diline uygun yepyeni bir tasarıma sahip, merakla beklenen Apple Watch Series 7'yi duyurdu. Yeniler daha akıllı hale...

Apple bugün, iPhone ve iPad'in yeni tasarım diline uygun yepyeni bir tasarıma sahip, merakla beklenen Apple Watch Series 7'yi duyurdu. Yeniler daha akıllı hale geldi ve birçok yeni özellik ve işlevsellik kazandı.

Apple Watch 7 fiyatı ve çıkış tarihi

Apple Watch Series 7 399 dolardan başlıyor ve bu sonbaharda daha sonra satın alınabilecek.

Apple Watch 7 tasarımı ve ekranı

Tonlarca sızıntı ve söylentiye rağmen Apple, iPhone 12 ve iPhone 13'ün tasarımını bu kadar iyi tamamlayacak kazançlı düz kasa tasarımıyla gitmedi. Bunun yerine, Apple Watch Series 7, Watch Series 6 tarafından ortaya konan tasarım ipuçlarını yakından takip ediyor ve yalnızca küçük ama önemli geliştirmeler sunuyor. Kasanın köşeleri, Apple Watch Series 6'dakilere göre daha yuvarlak ve ön cam, kasa ile kusursuz bir sarma etkisi yaratıyor.

Apple Watch Series 7, çizilmeye karşı son derece dayanıklı yeni ön ekranı ve IP6X sertifikasına sahip ve toza son derece dayanıklı ilk Apple giyilebilir modeliyle bugüne kadarki en dayanıklı modeldir.

Apple Watch Series 7'nin ekranı, Apple Watch Series 6'dakinden önemli ölçüde daha büyük. Ekrandaki artış %20 daha büyük ve Apple Watch Series ile karşılaştırdığınızda bu fark daha da şaşırtıcı. -3 — yeni saatte hayranlık uyandıran %50 daha büyük ekran! Daha büyük ekranı kolaylaştırmak için ekranın çerçeveleri, yalnızca 1,7 mm inceliğinde veya Apple Watch 6'dan %40 daha ince olduğu için neredeyse fark edilmeyecek şekilde küçültüldü.

Apple, watchOS'u daha büyük ekran için optimize ederek eklenen gayrimenkulden iyi bir şekilde yararlanıyor. Arayüz artık dokunması daha kolay olan daha büyük düğmelere sahip ve ekrana Apple Watch 6'dan %50'ye kadar daha fazla metin ve içerik sığdırarak sizi akılsız, sonsuz kaydırmadan kurtarıyor. Akıllı saatte metin girmeyi kolaylaştıracak yeni bir tam ekran klavye de var. Ne yazmaya çalıştığınızı tahmin etmek için makine öğrenimini kullanır ve metin girişini daha da iyileştirir.

Çok daha büyük olmasının yanı sıra, Apple Watch Series 7'deki ekran, bileğinizi aşağıda tuttuğunuzda öncesine göre %70'e kadar daha parlaktır ve bileğinizi hareket ettirmeden saati gizlice kontrol etmenize olanak tanır.

Apple Watch 7 kayışları ve renkleri

Apple Watch Series 7, halihazırda ekosisteme derinden yatırım yapanlar için harika bir haber olan mevcut Apple Watch bantlarıyla uyumludur. Apple ayrıca katıldığınız her aktiviteyi tamamlaması gereken daha fazla saat kayışı duyurdu.

Renkler söz konusu olduğunda, Watch Series 7 alüminyum versiyon için beş yeni renkle geliyor: Geceyarısı, Yıldız Işığı, Yeşil, Mavi ve Ürün Kırmızısı. Akıllı saatin paslanmaz çelik versiyonu Gümüş, Grafit ve Altın renklerinde satışa sunulacak.

Apple Watch 7 saat yüzleri

Yeni Apple Saatler, genellikle yeni Apple Watch'un daha büyük ekranını tamamlamak için birkaç yeni saat yüzü sunar. Apple Watch Series 7 bir istisna değildir ve geniş ve güzel OLED ekranın hakkını veren birkaç yeni saat yüzü içerir.

Apple Watch 7 pil ömrü

Apple Watch Series 7 hala tam gün pil ömrü vaat ediyor, ancak şarj durumu büyük ölçüde iyileştirildi. Apple, yeni bir şarj mimarisi ve hızlı şarj USB Type-C kablosu sayesinde yeni Watch Series 7'nin önceki modele göre %33'e kadar daha hızlı şarj olduğunu söylüyor. Apple'a göre, Watch Series 7'nin %0'dan %80'e kadar şarj olması sadece 45 dakika sürecek ve iddiaya göre 8 saate kadar uyku takibine izin verdiği iddia edilen şarj cihazıyla 8 dakikalık bir randevu olacak.

Apple Watch 7 fitness özellikleri

Apple Watch 6'ya benzer şekilde, Apple Watch 7, onu çok yönlü bir akıllı saat yapan sağlıkla ilgili tüm özelliklerle birlikte gelir. Apple Watch Series 7, el yıkama tespiti ve faydalı hatırlatıcıların yanı sıra EKG izleme, uyku izleme ve oksijen doygunluğu izleme ile birlikte gelir. Bu özelliklerin tümü, Apple Watch ile birlikte gelen sağlıkla ilgili harika faydalardır.

Son Haberler