Apple Watch Series 7'nin Tasarım ve Boyutu Değişiyor mu?

Apple Watch Series 7'nin Tasarım ve Boyutu Değişiyor mu?
Apple, yakın zamanda hem iPhone 13 hem de Watch Series 7'yi tanıtacak. Tüm bu hazırlıklar sürerken akıllı saat ile ilgili yeni bir haber geldi. Watch Series...

Apple, yakın zamanda hem iPhone 13 hem de Watch Series 7'yi tanıtacak. Tüm bu hazırlıklar sürerken akıllı saat ile ilgili yeni bir haber geldi. Watch Series 7'nin sahip olacağı tasarım ve boyutla ilgili yeni bilgiler gündemde. Mevcut boyutların değişeceği ve diğer modellerden daha farklı olacağı iddia ediliyor. Akıllı saat bekleyen pek çok kişi bu gelişmeyi yakından takip etmekte. Çünkü Apple'nin çıkaracağı akıllı saat pek çok konuda rakiplerine göre avantajlı olacak. iPhone 13'ün de aynı ölçüde beklendiği biliniyor. Ancak ürünler duyurulmadan çeşitli değişikliklerle gündeme geliyor. Bu durum da en çok Apple'a yaradı. Ürünlerin haklarında bu kadar fazla konuşulması şirket açısından oldukça önemli. Fakat çeşitli sızıntılar gösteriyor ki tasarımın yanı sıra boyutlarda kayda değer bir değişim yaşanacak.

Üç Yılda Bir Büyüyor!

Apple Watch Series'in boyutları, her üç senede bir büyüyor. 2015 yılında 38 ve 42 mm boyutlarında satışa sunmuştu. Üç sene sonra 2018 yılında ise 40 mm ve 44 mm ile satıldı. Boyutların üç senede bir değiştiği ise 2021 yılında ortaya atılan iddia ile ortaya çıktı. Eğer bu yıl çıkacak Watch Series boyutları değişiklik gösterir ise düzenli olarak boyutların büyüdüğü düşünülebilir.

Watch Series 7 Tuşları Değişecek

Watch Series 7'de yer alan tuşların konumunda da değişiklik yaşanacak. Sol tarafta mikrofonun olacağı belirtiliyor. Digital Crown ve seçim düğmesinin sağ tarafa alındığı da öğrenildi. Kalp atış sensörünün arka tarafta olacağını söyleyebiliriz. Bu tip değişikliklerle cihazların daha güncel ve ilgi çekici hale gelmesi sağlanıyor. Ayrıca Apple, her sene tasarım ve kullanım konusunda en iyi performansı nasıl alacaklarına dair geliştirmeler de yapmakta. Bu değişikliklerin temel nedeni de bu. Ancak cihazlarda yenilik yapmanın da önemli olduğunu söylemeliyiz.

Watch Series 7 Ne Kadara Satılacak?

Watch Series 7 fiyatıyla ilgili güncel bir bilgi yer almıyor. Ancak çeşitli açıklamalara bakacak olursak bir önceki sürümün fiyatı düşecektir. Bununla birlikte yeni sürüm de eskisine yakın bir fiyatta olabilir. Fiyatın Apple bazında uçuk olmayacağı düşünülüyor. Rakip akıllı saatlere göre fazla bir fiyat biçilebilir. Genel olarak Apple böyle bir strateji izlediği için kullanıcılar artık şaşırmıyor.

Köşeli Tasarımla Geliyor!

Apple'nin yeni akıllı saati köşeli tasarıma sahip olacak. Bu nedenle eski modellerden biri akıllara geldi. Apple, geçmişi de örnek alarak hareket ediyor. Yıllardır kullanılmayan köşeli tasarım artık Watch Series 7'de yerini alacak. Akıllı saat bu haliyle ne kadar beğenilecek göreceğiz. Çünkü bilindiği kadarıyla pek çok kişi bu özellikleri merakla bekliyor.

Son Haberler