Apple Yakında Daha Hızlı Bir 'M1X' İşlemciye Sahip Yeniden Tasarlanmış Bir Mac mini Piyasaya Sürebilir

Apple Yakında Daha Hızlı Bir 'M1X' İşlemciye Sahip Yeniden Tasarlanmış Bir Mac mini Piyasaya Sürebilir
Apple, MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini dahil olmak üzere ilk M1 destekli Mac'lerini geçen yılın sonlarında Intel sürümleriyle aynı tasarıma sahip olarak...

Apple, MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini dahil olmak üzere ilk M1 destekli Mac'lerini geçen yılın sonlarında Intel sürümleriyle aynı tasarıma sahip olarak piyasaya sürdü. Şimdi, yeni bir rapor, Apple'ın, söylentilere göre M1X işlemci tarafından desteklenen, büyük bir yeniden tasarımla güncellenmiş bir Mac mini piyasaya sürmek üzere olduğunu iddia ediyor.

Rapor, MacRumors tarafından gözden geçirildiği üzere Bloomberg'den Mark Gurman'ın izniyle geliyor ve bu, yenilenmiş bir Mac mini'nin "önümüzdeki birkaç ay içinde" mevcut M1'den daha güçlü olduğuna inanılan bir işlemciyle çıkacağını gösteriyor. Apple henüz M1X'i onaylamasa da, Jon Prosser'ın daha önceki bir raporu, işlemciyi Mac mini'ye gelen bir sonraki büyük değişikliklerden biri olarak gösterdi.

Prosser, o sırada Apple'ın küçük masaüstü bilgisayarın daha fazla bağlantı noktasına sahip daha ince bir versiyonunu yaptığını da iddia etti. Gurman'ın "mevcut modelden daha fazla bağlantı noktasına sahip" üst düzey bir Mac mini beklememiz gerektiğini söylediği son rapor şimdi bu iddiayı doğruluyor.

Mac mini'nin yanı sıra Apple'ın bu sonbaharda yeniden tasarlanmış MacBook Pro modellerini tanıtacağı ve yine bildirildiğine göre M1X yongasıyla güçlendirileceği söyleniyor. Güncellenen MacBook Pro duyurusunun, gerçekleşmese de Haziran ayında Apple'ın WWDC etkinliğinde gerçekleşmesi bekleniyordu.

Son Haberler