Apple, Yeni '911' Videosunda Apple Watch Kullanıcılarının Gerçek Hikayelerini Paylaştı

Apple, Yeni '911' Videosunda Apple Watch Kullanıcılarının Gerçek Hikayelerini Paylaştı
Apple, acil durumlarda Apple Watch'un hayat kurtarma potansiyelini vurgulayan "911" adlı yeni bir reklam paylaştı.Merak uyandıran reklam, her biri Apple Watch'u...

Apple, acil durumlarda Apple Watch'un hayat kurtarma potansiyelini vurgulayan "911" adlı yeni bir reklam paylaştı.

Merak uyandıran reklam, her biri Apple Watch'u kullanarak 911'i arayarak yardım alabilen Amanda, Jason ve Jim adlı üç kişinin etrafında dönüyor ve reklam, sevk görevlileriyle çılgınca telefon görüşmelerinden alıntılara yer veriyor. Örneğin Amanda, arabasının takla attığını ve suyla dolmaya başladığını söyledi.

Neyse ki reklam, üç kişinin de dakikalar içinde kurtarıldığı sonucuna varıyor. Videonun açıklamasında Apple, "Bunlar, insanların Apple Watch'u kullanarak yardım alabildiği birçok inanılmaz hikayeden sadece üçü" diye yazdı.

Reklam, bir Apple Watch satın almanın, iPhone'unuza erişiminizin olmadığı acil durumlarda, bileğinizden 911'i aramanıza izin vererek hayatınızı kurtarmanıza yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Apple Watch, saatin yan düğmesini basılı tutarak ve parmağınızı ekranda görünen Acil Durum SOS kaydırıcısında sürükleyerek acil servislerle hızlı bir şekilde iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir Acil SOS özelliğine sahiptir.

Daha da önemlisi, hücresel bağlantısı olmayan bir Apple Watch'unuz varsa, Acil Durum SOS'u kullanmak için yakınınızda bir iPhone olması veya Apple Watch'un bilinen bir Wi-Fi ağına bağlı olması ve Wi-Fi araması kurmanız gerekir. Apple'ın Apple Watch'ta Acil Durum SOS'unu kullanma hakkında daha fazla ayrıntı içeren bir destek belgesi vardır.

Son Haberler