Apple, Yepyeni Tasarımıyla Yeni iPad mini'yi Duyurdu

Apple, Yepyeni Tasarımıyla Yeni iPad mini'yi Duyurdu
Apple, “California Streaming” etkinliği sırasında iPad mini'nin yepyeni neslini duyurdu. Serideki en küçük iPad şimdi, daha ince çerçeveli ve Ana Düğmesiz,...

Apple, “California Streaming” etkinliği sırasında iPad mini'nin yepyeni neslini duyurdu. Serideki en küçük iPad şimdi, daha ince çerçeveli ve Ana Düğmesiz, geçen yılki iPad Air'e benzer bir tasarım diliyle geliyor.

Geçen yılki iPad Air'de olduğu gibi, iPad mini'de de Face ID yok, ancak uyku/uyandırma düğmesinde bir Touch ID sensörü bulunuyor ve bu da kullanıcının cihazın kilidini açmasına, uygulamalar içinde kimlik doğrulaması yapmasına ve parmak iziyle satın alma işlemlerine izin vermesine olanak tanıyor. .

6. nesil iPad mini'nin diğer özellikleri arasında 8.3 inç ekran, TrueTone ve önceki nesildeki Lightning bağlantı noktası yerine bir USB-C bağlantı noktası yer alıyor. Ayrıca hücresel modellerde 5G ağı da içerir.

Arka kamera, yeni ISP sayesinde daha iyi Akıllı HDR desteği de dahil olmak üzere 12 MP'ye ve True Tone flaşa yükseltildi. Ayrıca 4K'da video kaydedebilir. Öne bakan kamera ayrıca Center Stage'i de destekler.

Yeni iPad mini, yeni tasarımı sayesinde cihazın yan tarafına manyetik olarak takılabilen ikinci nesil Apple Pencil'ı destekliyor.

Yeni iPad mini, bugünden itibaren ön siparişlerle 499 ABD dolarından başlıyor.

Son Haberler