Bazı Yerel Windows 11 Uygulamaları, İlk Başlatmada İnternet Bağlantısı Gerektirecek

Bazı Yerel Windows 11 Uygulamaları, İlk Başlatmada İnternet Bağlantısı Gerektirecek
Bazı yerel uygulamaları Microsoft'un yeni Windows 11 işletim sisteminde ilk kez başlatıcağınız zaman, bu uygulamaların sistemde başlatılmadan önce İnternet'ten,...

Bazı yerel uygulamaları Microsoft'un yeni Windows 11 işletim sisteminde ilk kez başlatıcağınız zaman, bu uygulamaların sistemde başlatılmadan önce İnternet'ten, daha doğrusu Microsoft Store'dan bir güncellemeye ihtiyacı olduğunu fark edeceksiniz.

Cihaz ilk çalıştırmada çevrimdışıysa, sistem çevrimiçi olana ve gerekli dosyaları Microsoft Store'dan indirene kadar Yapışkan Notlar gibi uygulamalar başlatılamaz.

Microsoft'un değişikliğin arkasındaki fikri, cihazda disk depolama alanı tasarrufu yapmaktır. Cihazdaki bazı uygulamalar için yer tutucular kullanılarak ne kadar disk alanı kazanıldığı belli olmasa da, bazı kullanıcıların uygulamaları ilk kez başlattıklarında sorunlarla karşılaşacağı açık.

Böyle bir uygulama cihazda ilk kez başlatıldığında "uygulamanın bir güncellemeye ihtiyacı var. Güncellemeyi sizin için hazırlıyoruz" mesajı görüntüleniyor.

Windows 11 kullanıcılarının, bu yerel uygulamaları başlatmak istiyorlarsa, cihazın İnternet'e bağlı olduğundan emin olmaları gerekir. Çoğu Windows 11 PC kalıcı olarak İnternet'e bağlıdır, ancak bazıları olmayabilir.

Belki seyahat ederken İnternet her zaman mevcut değildir veya yalnızca İnternet kesintisi veya dengesiz İnternet bağlantısı mevcuttur. Haritalar uygulaması, kullanılmadan önce İnternet bağlantısı gerektirir. Seyahat ederken ve ilk kez İnternet bağlantısı olmadan başlatırsanız, kullanamazsınız.

Kamp yaparken veya doğada çalışırken ilk kez alarm kurmak ister misiniz? İnternet bağlantısı olmadan yapamazsınız.

Not Defteri, Hesap Makinesi, Takvim, Groove Müzik ve Microsoft Paint gibi bazı uygulamalar doğrudan çalışır. Yapışkan Notlar, Microsoft Yapılacaklar, Haritalar ve Alarmlar ve Saatler dahil diğerleri, ilk çalıştırmada İnternet bağlantısı gerektirir.

Windows 11 kullanıcılarının sahip olduğu tek seçenek, bu uygulamaların yenilerini bulmak veya İnternet varken uygulamaları başlatmak, belki İnternet bağlantısı varsa sistemin ilk açılışında.

Microsoft, İnternet bağlantısı gerektirenler ile çevrimdışıyken bile hemen çalıştırılabilenler arasında ayrım yapmayı kolaylaştırmak için bu uygulamaları özellikle işaretlemeliydi.

Son Haberler