Ayush bakanlığı, Western Sydney Üniversitesi'nde Ayurveda bilimi akademik başkanını duyurdu

Ayush bakanlığı, Western Sydney Üniversitesi'nde Ayurveda bilimi akademik başkanını duyurdu
Akademik Başkan, bitkisel tıp ve yoga dahil olmak üzere Ayurveda'da akademik ve işbirlikçi araştırma faaliyetlerini üstlenecek, akademik standartlar ve kısa vadeli/orta vadeli kurslar ve eğitim yönergeleri tasarlayacaktır.

YENİ DELHİ : Salı günü Ayush Bakanlığı, Western Sydney Üniversitesi'nin NICM Sağlık Araştırma Enstitüsü'nün üç yıllık bir süre için görev süresi olan Ayurveda Akademik Kürsüsü'nü duyurdu.

Rajagopala S., Doçent ve Başkan (Kaumarabhritya Bölümü) Tüm Hindistan Ayurveda Enstitüsü (AIIA), Yeni Delhi Akademik Başkandır.

"Bu harika bir adım ve bu kürsünün Avustralya'daki akademik ve işbirlikçi araştırma faaliyetlerini teşvik etme konusundaki işbirliklerimizi güçlendireceğine eminim. Bilimsel uygulamalarımız," dedi Ayush Bakanlığı Sekreteri Vaidya Rajesh Kotecha.

Akademik Başkan, bitkisel tıp ve yoga dahil olmak üzere Ayurveda'da akademik ve işbirlikçi araştırma faaliyetlerini üstlenecek, akademik standartlar ve kısa vadeli/orta vadeli kurslar ve eğitim kılavuzları tasarlayacaktır.

Sağlam Avustralya düzenleyici çerçevesi içinde Ayurveda ile ilgili öğretim, araştırma ve politika geliştirmede mükemmelliği gösterme ve geliştirmede akademik liderlik sağlayacak ve kanıta dayalı Ayurveda ilaçlarının geleneksel sağlık hizmetlerine çevrilmesini ve entegrasyonunu teşvik edecek stratejiler geliştirecektir.

Ayush Bakanlığı, Ayurveda ve Yoga'yı Hindistan'ın yumuşak gücü olarak tanıtmak ve konumlandırmak için ortak çaba sarf etti. Bunu kolaylaştırmak için 16 yabancı ülke ile Ayush Başkanı için Mutabakat Zaptı (MoU'lar) imzalandı.

Bakanlık ayrıca Ayush Tıp Sistemleri hakkındaki farkındalığı teşvik etme ve güçlendirme, Ayush Sistemlerinin yabancı ülkelerde uluslararası tanıtımını, geliştirilmesini ve tanınmasını kolaylaştırmak ve desteklemek amacıyla Uluslararası İşbirliğinin (IC Programı) teşviki için merkezi bir sektör planı geliştirmiştir. Uluslararası uzman değişimi.

Son Haberler