Emekliye 16.000 TL Ödeme Kesinleşti! ATM'den Hemen Çekin

Emekliye 16.000 TL Ödeme Kesinleşti! ATM'den Hemen Çekin
Emekliye 16.000 TL Ödeme Kesinleşti! ATM'den Hemen Çekin

Emekliler için promosyon ödemeleri devam ederken, bugün yapılan bir açıklama ile emekliye verilecek promosyon tutarının minimum 16.000 TL olacağı kesinleşti. Bu haber, milyonlarca emekliyi sevindirirken, aynı zamanda bankaların da çeşitli kampanyalarına devam edeceği duyuruldu.

Emekli promosyonları, genellikle emeklinin maaşı doğrultusunda belirlenen oranda sunulmaktaydı. Ancak, SGK'nın yaptığı son açıklamaya göre, promosyon ödemeleri artık minimum 16.000 TL olarak gerçekleştirilecek. Bu haber, pek çok emeklinin yüzünü güldüreceği gibi bankaların da farklı avantajlar sunmaya devam edeceğini gösteriyor.

Promosyondan Kimler Yararlanabilir?

Promosyon ödemelerinden, 4A, 4B, 4C ve EYT (Erken Emeklilik Talepleri) ile emekli olan tüm gruplar yararlanabilecek. Emekli maaşını başka bir bankaya taşıyan ve 3 yıl boyunca bu bankada kalmayı taahhüt eden emekliler, promosyon ödemelerini bir ay içerisinde alabilecekler. Promosyon ödemeleri, Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek.

EYT ile Emekli Olanlar da Promosyon Alacak

Özellikle EYT ile emekli olan kişilerin promosyon ödemelerinden yararlanıp yararlanamayacağı merak konusu olmuştu. Ancak, SGK tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre, EYT ile emekli olanlar da promosyon ödemesi alabilecekler.

Promosyon Ödemesi Hangi Tarihte Geçerli?

Promosyon ödemeleri, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek. Maaşını farklı bir bankaya taşıyan ve 3 yıl boyunca bu bankada kalmayı taahhüt eden emeklilere promosyon ödemeleri yapılacak.

Promosyonlardan yararlanmak isteyen kişiler, bankaya başvurarak maaşlarını yeni bankaya taşıyabilirler. Ardından, promosyon ödemeleri hesaplara en fazla 1 ay içerisinde aktarılacaktır. Minimum 16.000 TL promosyon ödemesi yapılacağı duyurulduğu için tüm emekliler, bu ödemeleri kolaylıkla alabileceklerdir.

Promosyon ödemelerinden yararlanmanın yanı sıra, otomatik fatura ödeme talimatı vererek bankaların sunacağı farklı avantajlardan da yararlanmak mümkündür. Otomatik ödeme talimatları sonrasında, nakit avans veya para puan gibi hediyelerden de faydalanmak mümkün olacaktır.

Son Haberler