Eski istihbarat yetkilisi: ABD, yıllardır UFO toplayarak inceliyor

Eski istihbarat yetkilisi: ABD, yıllardır UFO toplayarak inceliyor
ABD'de eski bir istihbarat yetkilisinden bomba bir iddia geldi. ABD'nin gizli bir program kapsamında on yıllardır 'insanlar tarafından üretilmemiş' araçlar topladığını öne süren yetkilinin açıklamaları hakkında herhangi bir somut açıklaması bulunmuyor.

UFO gizemi, işin içinde gerçekten de uzaylılar var ise evren hakkındaki algımızı değiştirecek bir potansiyele sahip olduğundan sık sık tartışma konusu oluyor, gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde NASA da UFO araştırma ekibiyle ilk toplantısını gerçekleştirmiş, kendi bulgularını paylaşmıştı.

Fakat bugün, ABD'den bambaşka ve oldukça çarpıcı açıklamalar geldi. ABD Ulusal Jeouzamsal İstihbarat Ajansı ve Ulusal Keşif Ofisinden emekli David Charles Grusch, ABD'nin "insan kaynaklı olmayan" araçlara sahip olduğunu öne sürdü.

ABD, uzun süredir UFO'lar ve parçalarını topluyor:

NewsNation'ın programına katılan Grusch, UFO yerine UAP (tanımlanamayan anormal olaylar) olarak andıkları bu araçların ve bunlara ait parçaların, onlarca yıldır ABD hükûmeti, müttefikleri ve savunma sanayi iştirakları tarafından toplandığını öne sürdü. Tüm parçalar, bir program kapsamında toplanarak analiz ediliyor.

Bugüne kadar toplanan parçalar üzerinde yapılan incelemelerdeyse parçaların, "araç morfolojileri, malzeme bilimi testleri, benzersiz atomik düzenlemelere ve radyolojik imzaya sahip olması gerekçesiyle egzotik kökenli (insan dışı)" olarak tanımlandığını ifade etti.

ABD'nin elinde "oldukça fazla" dünya dışı araç var:

Açıklamalarını sürdüren Grusch, ABD'nin elinde "oldukça fazla sayıda" dünya dışı araç olduğunu da iddia etti. Uzay araçlarının fotoğraflarını görmediğini söylerken kendisine kanıt ve sözlü tanıklık sağlayan bir dizi mevcut ve eski istihbarat görevlisiyle konuştuğunu ifade etti. Yani bu açıklamada tek kaynak, Grusch'ın bazı yetkililerden sözlü olarak duyduğunu söylediği bilgiler.

İddiaların ardından Pentagon'dan açıklama geldi:

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü, The U.S. Sun'a yaptığı açıklamada söz konusu iddiaları yalanladı. Sözcü, Bakanlık bünyesindeki Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi'nin (AARO) bugüne kadar dünya dışı materyallerin bulundurulması veya tersine mühendislikle ilgili herhangi bir programın varlığına dair bir bilgiye sahip olmadığını paylaştı.

Öte yandan sözcü, ofisin "geçmiş incelemeyle ilgili bilgileri olduğuna inanan herhangi bir eski veya mevcut devlet çalışanı veya yükleniciyle konuşma fırsatını memnuniyetle karşılayacağını" da ekledi.

AARO, Temmuz 2022'de Savunma Bakanlığı bünyesinde kuruldu ve özellikle ABD ordusunun elde ettiği açıklanamayan görüntüleri ve diğer tüm açıklanamayan hava olaylarını incelemeye başladı.

Son Haberler