Kontrol edin: Yüzük parmağınızın uzunluğu karakterinizi belirliyor!

Kontrol edin: Yüzük parmağınızın uzunluğu karakterinizi belirliyor!
İşaret parmağınızın yüzük parmağınıza oranı, sizin hayatınızı çok fazla etkiliyor olabilir! Yapılan bir araştırmada, parmaklarınızın uzunluğunun karakterinizi bile etkileyebileceği görülüyor. İşte detaylar...

Özellikle kadınlarda, çok şaşırtıcı sonuçlar doğuran bu durum; agresiflik, girişkenlik, risk alma gibi kişisel özelliklerini ve yaşamlarını bile etkileyebiliyor.

Duyduğunuzda, yine bir sosyal medya safsatası veya halk arasında uydurulmuş bir saçmalık gibi gelebilir ancak arkasında gerçekten de bilimsel pek çok veri bulunuyor!

Farklılıklar, anne karnından itibaren başlıyor.

Araştırmalara baktığımızda, işaret parmağıyla karşılaştırıldığında daha uzun bir yüzük parmağına sahip olmak, anne karnına kadar uzanıyor. Birey, anne karnındayken testosteron hormonuna daha fazla maruz kalması böyle bir parmak gelişiminin göstergesi.

Tabii ki doğum önceki hormonlardan hangilerine ne kadar maruz kalındığını ölçemeyiz fakat işaret parmaklarının ve yüzük parmaklarının boylarını doğrudan olmayan bir şekilde gösterge yapabiliriz. Testosteron hormonuna maruziyet, yüzük parmağının gelişimini devam ettirebildiği gibi, çocuğun erkek olma olasılığını bile arttırabiliyor.

Kadınlardaki parmak uzunluğu, güçlü veya zayıf olma gibi özellikleri belirleyebiliyor.

Birkaç sene önce yapılan bir araştırmaya göre; işaret parmağı, yüzük parmağından daha kısa olan kadınların fiziksel olarak daha güçlü olma ihtimali olduğu ortaya çıktı ve araştırmacılar, insanların parmak uzunluk oranlarının kas gücüyle ilişkisine baktı.

İşaret parmağı, yüzük parmağından kısa olan kadınların, daha uzun olanlara göre daha güçlü bir kavrama gücüne sahip olduğunu ortaya çıkardılar.

İşaret parmağının yüzük parmağına oranı, saldırganlığın bile işareti olabilir.

Daha yakın zamanlarda, araştırmacılar, işaret parmağı yüzük parmağına göre ne kadar kısaysa, doğum öncesi testosteron miktarının da o kadar yüksek ve yaşam boyunca fiziksel olarak daha saldırgan olma olasılığının da o derece fazla olduğunu bulguladı.

Yüzük parmağının boyu, hayatlarındaki ve kariyerlerindeki başarılarıyla ilişkili olabiliyor.

Üstelik, başka bilimsel araştırmalara göre, kadınlardaki yüzük parmağı uzunluğu; kariyerlerindeki ve hayatlarındaki başarılarını da etkileyebiliyor.

Aldo Rustichini ve Luigi Guiso'nun yaptığı araştırmada, İtalyan kadınlarla mülakatlar yapıldı. Daha uzun yüzük parmaklı olanlar; risk alma, girişkenlik gibi özelliklerle ilintiliydi. Ayrıca, kayak gibi spor dallarında da başarılılardı.

Başarılı girişimcilerin yüzük parmakları daha uzun.

Genel olarak, en başarılı girişimcilerin yüzük parmakları, işaret parmaklarından yüzde 10-20 daha uzun olduğu tespit edildi. Daha uzun yüzük parmaklara sahip kişiler, hızla büyüyen şirketleri yönetiyordu ve ağır iş yükünün altından kalkabilme yeteneğine sahiplerdi.

Son Haberler