'Uyum, kalkınma müdahalelerinin ön saflarında yer almalı'

'Uyum, kalkınma müdahalelerinin ön saflarında yer almalı'
COP-27'de 'Hindistan'da Uyum ve Uyum Hazırlığına İlişkin Uzun Vadeli Strateji' konulu oturuma değinerek, şeffaflığı ve yatırımcı güvenini artırmak için küresel bir taban çizgisi geliştirmenin uyum hazırlığını artırmada çok önemli bir önlem olduğunu söyledi.

Yeni Delhi: Pazar günü Çevre, Orman ve İklim Değişikliği bakanlığı sekreteri Leena Nandan, uyumun kalkınma müdahalelerinin ön saflarında yer alması gerektiğini söyledi.

COP-27'de "Hindistan'da Uyum ve Uyum Hazırlığına İlişkin Uzun Vadeli Strateji" konulu oturuma değinerek, şeffaflığı ve yatırımcı güvenini artırmak için küresel bir taban çizgisi geliştirmenin uyum hazırlığını artırmada çok önemli bir önlem olduğunu söyledi. "Kurumsal düzenleme, eylem planı ve kaynak seferberliği, hepsi el ele yürümeli ve makro resmi aynı mercekten görmeli."

Nandan, uyum için toplulukları güçlendirmek için bilgi dağıtımına ihtiyaç olduğunu ekledi. "PPP'den bahsederken onu Pro Planet People olarak yeniden tanımlamamız gerekiyor. Doğru yönde planlı ve entegre bir şekilde hareket edebilmeliyiz. Karşımıza çıkan zorlukların farkındayız, şimdi harekete geçme zamanı ."

Oturum sırasında, üye sekreteri, NDMA ve Hindistan eş başkanı, CDRI yürütme komitesi Kamal Kishore, afet riskinin azaltılmasının uyum çalışmalarına bilgi sağlayabileceğini söyledi. "Daha iyi tahmin sistemlerinin yanı sıra, topluluklarla daha derin bir etkileşim, afet riskini azaltmanın anahtarı oldu. Risk değerlendirmelerini de güncellememiz gerekiyor."

Dipa, "Isı eylem planlarının tüm eyaletlerde çok daha büyük bir şevkle, hassasiyetle ve kaynaklarla uygulanmasına ihtiyacımız var. İyi bir plan yapmak çözümün yalnızca bir parçasıdır. Önemli olan, bu çözümü uygulayabiliyor olmamızdır." Bagai, Hindistan Ofisi başkanı, NRDC.

Tartışmaya katılan Uluslararası Sürdürülebilirlik Standartları Kurulu (ISSB) Stratejik Ortaklıklar Direktörü Mardi McBrien, kurulun yatırımcıların güvenini geliştirmek için küresel bir sürdürülebilirlik standardı için küresel bir taban çizgisi olan tek bir küresel standart oluşturmak üzere yola çıktığını söyledi. malzeme, iklim ve sürdürülebilirlik bilgilerinin sermaye piyasalarına raporlanması "Azaltım ve uyum çözümünün finanse edilmesine yardımcı olmak için Küresel Kuzey'den gelişmekte olan ve gelişmekte olan ekonomilere paranın taşınmasına yardımcı olacaktır."

"Son birkaç yılda tanık olunan aşırı hava olayları, iklim değişikliğinin ölümcül etkilerini gözler önüne seriyor. Acilen adaptasyona ihtiyaç var. Uyum söz konusu olduğunda gıda üretimi dahil tüm sektörlere bakmak gerekiyor, " TERI genel müdürü Vibha Dhawan dedi.

Etkinlikte TERI tarafından "Hindistan'da Uyum Hazırlığı ve Uzun Vadeli Uyum Stratejisi" konulu bir sunum da yapıldı.

Son Haberler