Bir Ankete Göre YouTube, Çocukların Reklamlara Maruz Kaldığı Kaynak Haline Geldi

Bir Ankete Göre YouTube, Çocukların Reklamlara Maruz Kaldığı Kaynak Haline Geldi
Daha önce insanların reklamlarla karşılaşması için en büyük kaynak gazete ve televizyon iken, teknolojideki büyük büyüme, yaşadığımız yaşam biçimini...

Daha önce insanların reklamlarla karşılaşması için en büyük kaynak gazete ve televizyon iken, teknolojideki büyük büyüme, yaşadığımız yaşam biçimini de bu yönü değiştirdi.

Daha önce markalar ürünlerini pazarlamak veya insanlara bir şey hakkında bilgi vermek istediklerinde, insanların reklamlarını en çok görebilecekleri yer olduğu için televizyon ve gazete kaynaklarını kullanıyorlardı ve bu nedenle daha fazla üretebiliyorlardı.

Ancak artık işler değişti ve değişimle birlikte, son zamanlarda YouTube'un özellikle 2 ila 12 yaş arasındaki çocuklar tarafından en çok reklam görüntülendiği alan olduğu sonucuna varıldı.

YouTube'un reklam verme biçimine biraz sinirlenebilsek ve bir videodaki iki reklam bizi delirtebilse de, insanların bu video paylaşım platformunda, özellikle de genç neslin ve dolayısıyla çok fazla zaman harcadığı gerçeğini inkar edemeyiz. açıkçası markaların pazarlamak için kullandığı yer haline geldi.

Giraffeinsights tarafından 2 ila 12 yaş arasındaki çocuklar üzerinde reklamlara maruz kalma biçimlerini sınıflandırmak için gerçekleştirilen bir anket, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çocukların yüzde 70'inin TV'ye kıyasla YouTube üzerinden reklamlara maruz kaldığını, yalnızca yüzde 36'sının reklamlara maruz kaldığını gösterdi. Bu reklamları televizyonda gördüğünü iddia etti.

Ayrıca, anket sonuçları, çocukların yüzde 32'sinin o zaman diliminde talep gören videolarda reklam gördüğünü, yüzde 18'inin YouTube dışındaki çevrimiçi videolarda, yüzde 17'sinin sosyal medya reklamlarında, yüzde 14'ünün ise reklamları gördüğünü gösterdi. oyun oynama ve yüzde 12'si videolarda aynı reklamları gördü.

Bu da gösteriyor ki zaman içinde sadece teknoloji ilerlemekle kalmadı, hayatımızın birçok yönünü de değiştirdi. YouTube gibi sosyal medya ve platformlar, normal TV'den daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Ancak bunun da dezavantajı var.

Anketin yapıldığı çocuklar reşit değiller ve YouTube gibi platformlara büyük oranda maruz kalmak onlar ve ruh sağlıkları için çok sağlıksız.

Son Haberler