Bitcoin 60 Bin Dolara Göz Kırptı! Bitcoin'deki Yükselişle Yeni Rekor Gelebilir!

Bitcoin 60 Bin Dolara Göz Kırptı! Bitcoin'deki Yükselişle Yeni Rekor Gelebilir!
Bitcoin, geçtiğimiz gün yaşanan artışla beraber 50 bin dolar sınırını geçti. Pek çok yatırımcının sevindiği bu gelişme sonrasında gözler diğer...

Bitcoin, geçtiğimiz gün yaşanan artışla beraber 50 bin dolar sınırını geçti. Pek çok yatırımcının sevindiği bu gelişme sonrasında gözler diğer kripto paralardaydı. Ethereum ve Binance Coin gibi etkili altcoinlerde de güzel artışlar yaşandı. Peki Bitcoin'deki bu yükselişle beraber yeni hedef 60 bin dolar mı? Daha önce 60 bin doları geçen ve rekor tazeleyen dijital para, şimdilerde yeni rekorunu tazelemek istiyor. Çeşitli spekülasyonlar ve şirket hamleleri ile karşı karşıya kalan Bitcoin, çok fazla değer kaybetmişti. Dijital para piyasasında yaşanan bu kayıp pek çok altcoini etkiledi. Şimdi ise kripto paralara yeniden güven oluşmaya başladı. Toplam yatırım miktarı her geçen gün artıyor. Bu durum elbette yatırımcılar için fazlasıyla güzel bir haber. Ancak döngünün tekrar başa dönmesi Bitcoin'in değer kaybetmesiyle bambaşka boyutlara ulaşabilir. Şu sıralar dijital paranın geleceği hakkında nasıl bir hamle yapılacak merakla bekleniyor. Ülkeler ve merkez bankaları genel olarak mesafeli bir tavır sergilese de El Salvador gibi ülkeler kripto parayı tanıyor. Ülke, kripto paraları resmi işlerde dahi kullanmaya başladı. Dünyada yaşanan pek çok gelişme kripto paraları olumlu ya da olumsuz şekilde etkiliyor. Ülkelerin yanı sıra Paypal gibi önemli şirketlerin kararları da BTC'ye zirve yaşatabilmekte.

Paypal'dan Kripto Para Güncellemesi!

Paypal, ödeme seçeneklerinde değişiklik yaptı. Aldığı karar ile kripto paralarla da ödeme sistemini aktif hale getirdi. Şirket bu yüzden Bitcoin'in ve diğer alt coinlerin değer artışı yaşamasına neden oldu. Hatta ilk 100'de yer alan kripto paraların pek çoğu değerini yükseltmeyi başardı. Bu durumun daha ne kadar süreceği bilinmiyor ancak şirketlerin bu tarz şaşırtıcı kararları kripto paranın geleceği açısından oldukça önemli. Ancak Paypal'ın kripto para ile ödeme sistemini yalnızca ABD ve İngiltere'de kullanıma sunması dikkat çekti. Diğer ülkeler için de geçerli hale geldiğinde kripto paraların bu gelişmeden daha fazla etkilenebilmesi mümkün. Şirket zamanla bu kararı da verebilir. Şu an için belirlenmiş bir şey yok.

Ethereum da Yükseldi

Ethereum'un yaşadığı artış da oldukça önemliydi. Bitcoin'in peşinden gelen dijital para, 3400 dolarlara kadar ulaştı. Haliyle büyük değişimin ilk adımları atılmış oldu. Eğer geçen sene gibi Bitcoin ve diğer coinler adım adım yükselmeye devam ederse bu işin sonunda kripto para dalgası oldukça büyük sonuçlara neden olabilir. Pek çok kişinin merakla beklediği kripto paralar, dünya ekonomi gündemini fazlasıyla ilgilendiriyor. Dijital paralara olan inanç her geçen gün artmakta.

Son Haberler