Blockchain İnternet Korsanlığına Bir Kez ve Herkes İçin Son Verebilir Mi?

Blockchain İnternet Korsanlığına Bir Kez ve Herkes İçin Son Verebilir Mi?
Çevrimiçi korsanlık, hak ettikleri ücreti almalarını engelleyeceği için fikri mülkiyet hakları sahiplerini riske sokan bir şeydir. Korsanlık, çevrimiçi...

Çevrimiçi korsanlık, hak ettikleri ücreti almalarını engelleyeceği için fikri mülkiyet hakları sahiplerini riske sokan bir şeydir. Korsanlık, çevrimiçi olarak korsan yazılım indiren insanlar için de risklidir, çünkü bu, sistemlerine her türlü kötü amaçlı yazılımı bulaştırma potansiyeline sahip bir eylemdir ve meydana gelen kimlik hırsızlığı bunu sözde ücretsiz hale getirebilir. yazılım, çevrimiçi olarak kolayca satın alabileceğiniz yasal sürümlerden bile daha pahalıdır.

Bunların hepsi söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, Microsoft'un bu sorunu çözmek için blockchain teknolojisini kullanmaya çalıştığını belirtmek önemlidir. Şirketin temelde yapmaya çalıştığı şey, çevrimiçi korsanlığın bildirilmesini teşvik etmeye çalışmaktır. İnsanlar korsanlığı daha sık bildirselerdi, sorun tamamen ortadan kalkana kadar yavaş yavaş azalmaya başlayabilirdi.

Blok zinciri sayesinde muhabirlere anonimlik garanti edilecek ve bu süreç için de onlara bir ödül ödenebilecek ve bu da kesinlikle katılmaya çalıştıkları faaliyetlerden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayacak. Dahası, filigran belirli bir korsan yazılıma uygulanması, Microsoft'un lisans sahibine ceza vermesini sağlayabilir ve ayrıca, yanlış raporlama ve benzeri vakaların azaltılmasına yardımcı olacak birçok önlem de hayata geçirilmiştir.

Bunun korsanlığa bir son vermeye yardımcı olup olmayacağı henüz belli değil, ancak neredeyse herkesin ilgileneceği şey, çevrimiçi korsanlığı bildirmekten kazanabilecekleri para türüdür. Bu, daha önce hiç sunulmamış bir teşviktir, bu yüzden işe yarayabilir.

Son Haberler