BlueStacks Android 8 Oreo ve Android 9 Pie Versiyonlarını Destekleyebilir

BlueStacks Android 8 Oreo ve Android 9 Pie Versiyonlarını Destekleyebilir
BlueStacks, şimdiye kadar Android 7 Nougat sürümleriyle sınırlı olan çok popüler bir Android öykünücüsüdür. Ancak BlueStacks beta 5'in en son sürümüyle,...

BlueStacks, şimdiye kadar Android 7 Nougat sürümleriyle sınırlı olan çok popüler bir Android öykünücüsüdür. Ancak BlueStacks beta 5'in en son sürümüyle, öykünücü artık Android 8 Oreo ve Android 9 Pie'yi destekleyebilir.

Yeni beta sürümü, kullanıcıların PC'lerinde veya Mac'lerinde daha yeni Android sürümleri için geliştirilmiş Android oyunlarının keyfini çıkarmasına olanak tanır. Bu, Alchemy Stars, Genshin Impact ve NFS Heat Studio gibi popüler oyunların artık emülatörün beta sürümüyle oynanabileceği anlamına geliyor.

Beta sürümü de mevcut kararlı sürüm gibi ücretsiz olarak indirilebilir ve bunları çoklu örnek modunda kullanabilirsiniz. Bu, beta sürümünde birkaç hata varsa veya eski uygulamalar tam olarak gerektiği gibi çalışmıyorsa bir geri dönüş sağlar.

Yazılımlara, özellikle de özgür yazılımlara karşı dikkatli olmak normal olduğundan, BlueStacks güvenliğiyle ilgili bazı endişeler olabilir. BlueStacks meşru bir şirkettir. Ayrıca endüstri devleri AMD, Intel ve Samsung ile ortaklık kurdular ve bu da onlara biraz güvenilirlik sağlıyor.

Ayrıca, geçmişlerine bakıldığında, veri sızıntısı veya diğer saldırılarla ilgili herhangi bir rapor bulunmamaktadır. Bununla birlikte, 2019'da, güvenlik açığını gidermek için hemen bir yama ile yanıt veren geliştiricilerin dikkatine bir güvenlik açığı getirildi. O zamandan beri, başka bir sorun olmadı ve şirket, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için gereken tüm yamaları yayınlamak için açık kaynaklı Android'deki tüm güncellemeleri yakından takip ediyor.

BlueStacks'i indirirken verilerinizi paylaşmanın iki yolu vardır. İlk olarak, öykünücüyü indirmek için Google hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Bu nedenle uygulama, e-posta adresinize, adınıza ve Google hesabınızdaki diğer tüm kişisel bilgilerinize erişecektir. İkinci olarak, işletim sistemi, donanım, benzersiz tanımlayıcılar ve ağ bilgileri gibi bilgisayarınızın bazı verilerini de göreceklerdir.

Bu garip değil ve çoğu modern yazılım veya yüklü uygulama bu bilgilere değişen derecelerde erişiyor. Ancak, uygulamalarınızı güncel tutmak ve güvende kalmak için yalnızca saygın kaynaklardan dosya indirmek her zaman iyi bir fikirdir.

Başka bir notta, Android emülatörlerinin ne kadar süreyle gerekli olacağı belli değil. Windows 11 yıl sonunda piyasaya sürülecek ve bununla birlikte işletim sistemi Android uygulamalarına yerel destek sunacak ve bu da Android emülatörlerinin sonu anlamına gelebilir.

BlueStacks öykünücüsünün daha yeni Android sürümlerini desteklemeye başlaması uzun zaman aldı, ancak sonunda beta sürümü burada. Henüz Android 10 ve 11'i desteklemese de, bu sürüm bazı büyük oyunlar için destek içeriyor. Özellikle yaklaşmakta olan Windows 11 sürümüyle ilgili olarak bir sonraki hamlelerini görmek için ilgi çekiçi olabilir.

Son Haberler