Brave, Web Tarayıcısına Bir Kripto Cüzdanı Entegre Ediyor

Brave, Web Tarayıcısına Bir Kripto Cüzdanı Entegre Ediyor
Yeni bir kripto cüzdanı olan Brave Wallet artık Brave Browser'da mevcut. Entegre cüzdan, Brave kullanıcılarının "tek bir cüzdandan kripto portföylerini...

Yeni bir kripto cüzdanı olan Brave Wallet artık Brave Browser'da mevcut. Entegre cüzdan, Brave kullanıcılarının "tek bir cüzdandan kripto portföylerini depolamasına, yönetmesine, büyütmesine ve değiştirmesine" olanak tanır.

Entegre olduğu için kullanıcıların yüklemesi gereken bir uzantı veya uygulama gerektirmez. Ancak Brave Browser gereklidir ve bu, tarayıcının mevcut olduğu platformlarda kullanılabilirliği sınırlar. İlk başta, Brave Browser yalnızca Brave'in masaüstü sürümleri için kullanılabilir, ancak Brave'e göre mobil bir Brave Cüzdan "yakında" kullanıma sunulacaktır. Brave Browser örnekleri arasında senkronizasyon bu noktada desteklenmiyor, ancak Brave senkronizasyonu da yakında başlatmayı umuyor.

Brave Wallet, tüm EVM uyumlu zincirleri (Polygon, xDai, Avalanche, vb.) ve L2'leri destekler ve diğer cüzdan uzantılarından farklı olarak Brave Wallet, geliştiricilerin kolayca katkıda bulunmalarını sağlayan açık bir MPL lisansı ile oluşturulmuştur.

Duyuruya göre Brave Wallet "neredeyse tüm kripto varlıklarını" destekliyor. Başlamak için tarayıcının ana araç çubuğundaki Cesur Cüzdan simgesini etkinleştirin veya ilk katılım sayfasını açmak için doğrudan cesur://wallet/crypto/onboarding'i yükleyin.

Cüzdanı korumak için bir şifre belirlemeniz isteniyor. Brave'in minimum gereksinimleri oldukça düşüktür: 7 karakter, en az bir sayı ve bir özel karakter.

Şifreyi oluşturduktan sonra kripto cüzdanını yedekleme seçeneğine sahip olursunuz; bu adım isteğe bağlıdır. Devam etmeyi seçerseniz, birincil kripto hesaplarını kurtarmak için kullanabileceğiniz 12 kelimelik bir kurtarma ifadesi alırsınız.

Bu yoldan çıktığında, Brave'deki ana Cüzdan sayfasına yönlendirilirsiniz. Burada varlıklarınızın ve zaman içindeki gelişiminizin bir özetini görürsünüz. Sayfada kripto para birimi satın alma, gönderme ve takas etme seçenekleri sunulmaktadır.

Brave, kullanıcılar ek hesaplar oluşturabilir, bunları yerel sistemden içe aktarabilir veya hesap yönetimi seçeneğini kullanarak Ledger ve Trezor donanım cüzdanlarını Tarayıcıya bağlayabilir. Diğer cüzdanları kullanmaya devam etme seçenekleri, ör. Brave'in eski cüzdanı Crypto Wallets veya tercih ederlerse üçüncü taraf cüzdanları.

Brave kullanıcılar, Cüzdan'ı, tarayıcıda reklam özelliği ile kazanabilecekleri BAT'ı depolamak için kullanabilirler. Brave'e göre cüzdanın kullanımı ücretsizdir. Öte yandan işlemler, "gaz ücretleri ve takaslar ayrıca "diğer kripto cüzdanlarına benzer veya aynı" olacak ek bir işlem ücreti içerebilir.

Son Haberler