Bu Yeni Android Kötü Amaçlı Yazılım, Kredi Kartı Bilgilerini Çalabilir! İşte Detaylar

Bu Yeni Android Kötü Amaçlı Yazılım, Kredi Kartı Bilgilerini Çalabilir! İşte Detaylar
Avast ve Alberto Segura'ya raporlarına göre, Android kullanıcılarını etkileyen en yeni kötü amaçlı yazılım türü, kredi kartı bilgilerinizin yanlış...

Avast ve Alberto Segura'ya raporlarına göre, Android kullanıcılarını etkileyen en yeni kötü amaçlı yazılım türü, kredi kartı bilgilerinizin yanlış ellere geçmesine neden olabilecek türden bir şey olması nedeniyle oldukça tehlikelidir. Kötü amaçlı yazılımın adı MasterFred'dir ve bu bağlamda işleri nasıl işlediğimiz konusunda son derece dikkatli olmazsak oldukça yaygın zarar verme potansiyeline sahiptir. İlk olarak Haziran ayında tespit edilen bu kötü amaçlı yazılım, kredi kartı bilgilerini çalmak için sahte bindirmeler kullanır ve kullandığı bindirmeler Twitter, Netflix ve Instagram'ın yanı sıra çok çeşitli bankacılık portalları ve benzerlerini taklit eder.

Tüm bunlar söylenmiş ve artık ortadan kalkmışken, saldırganların yer paylaşımlarını taklit edebilmeleri için Android'deki yerleşik erişilebilirlik hizmetini kullandıklarını belirtmek önemlidir. Bunun çalışma şekli, size sağladığı her şey için sizden ücret almak için bu bilgileri gerektiren meşru bir hizmete kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizi varsayıyor olabilirsiniz, ancak gönderdiğiniz formun aslında sahteydi ve kredi kartı bilgileriniz daha sonra yanlış ellere geçecekti.

Bu yeni kötü amaçlı yazılımla ilgili gerçekten ilgi çekici bir şey, HTML kaplamalarını da kullanmasıdır, bu da kaplamaların her şey düşünüldüğünde ve dikkate alındığında çok daha gerçekçi görünmesine yardımcı olur. Bu, kullanıcıların her zamankinden daha dikkatli olmaları gerektiği anlamına gelir. Kredi kartı bilgilerini girdiğiniz herhangi bir formu daha önce birkaç kez incelemelisiniz. Bu kötü amaçlı yazılım, veriler için bir ağ geçidi görevi gören ve iletimini güvence altına alan bir Tor2Web proxy'si ile kredi kartı bilgilerinizi doğrudan dark web'e gönderir.

Son Haberler