Carl Pei'nin Nothing Şirketi, Geleceğin Ürünlerini Oluşturmak İçin Qualcomm ile Birlikte Çalışacak

Carl Pei'nin Nothing Şirketi, Geleceğin Ürünlerini Oluşturmak İçin Qualcomm ile Birlikte Çalışacak
Carl Pei, kurucu ortağı olduğu OnePlus'tan ayrıldı ve ironik bir şekilde "Nothing" adlı yeni bir varlık yarattı. Pek çok kişinin inandığının aksine,...

Carl Pei, kurucu ortağı olduğu OnePlus'tan ayrıldı ve ironik bir şekilde "Nothing" adlı yeni bir varlık yarattı. Pek çok kişinin inandığının aksine, Nothing'in ilk ürünü bir akıllı telefon değil, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip şeffaf bir kulaklıktı.

Hiçbir şeyin kulaklığı muhtemelen gelecek için bir tanıtım ve yenilik yapmaktan korkmadığının kanıtıdır. İlk ürününün piyasaya sürülmesi ve nispeten iyi satışlar (ilk iki ayda 100.000), Hiçbir Şey'in stratejik ve özel yatırımcılardan 50 milyon dolardan az olmayan bir artış sağlamasına da yardımcı oldu.

Şimdi Reuters, Nothing'in yeni şirketin gelecekteki ürünlerini oluşturmasına yardımcı olmak için ABD'li yonga üreticisi Qualcomm ile bir ortaklık imzalamadığını bildirdi. Şu anda işbirliğiyle ilgili başka bir ayrıntı açıklanmadı, ancak özellikle Carl Pei'nin son açıklamasından sonra Hiçbir Şey çok rekabetçi akıllı telefon pazarına girmeye çalışmazsa şaşırmayacağız.

İngiltere merkezli Nothing'in destekçileri arasında Apple iPod'un tasarımcısı Tony Fadell, Twitch'in kurucu ortağı Kevin Lin, Reddit CEO'su Steve Huffman ve GV (eski adıyla Google Ventures) gibi bazı önemli isimler var.

Son Haberler